Помощ за хибискус

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

Помощ за хибискус Моля ви, много съм притеснена вече - Листата на хибискуса ми все повече се свиват. Държа го в стаята на около 17 градуса, не е нито преполян, нито пресушен. Листата са живи, но се свиват по краищата. Гледах много обстойно листата отдолу, но не виждам никакви гадинки. Имам още един в другата стая, но на него нищо му няма, а ги поливам по еднакъв начин. Какво може да е това? Листата са по-твърди и се свиват, стоят като сбръчкани. Моля за съвет.
admin
Site Admin

Re: Помощ за хибискус Пусни снимки най-добре, че може да те объркаме така
admin
Site Admin

Re: Помощ за хибискус Това почти 100 % са акари, а те са невидими в начален стадий. Особено ако има по листата по-светли точки, може да си напълно сигурна. Пусни търсачката да прочетеш за акари, но най-общо казано, за да го спасиш бързо - пръскане (най-добре с Лиросект, но може и какъвто акарицид имаш под ръка или ти дадат в агроаптеката/близкия цветарски магазин). Акарите се появяват при ниска въздушна влажност (парно, пусната ел. печка сух въздух), т.е., трябва да пръскаш повече листата. Успех! ПП Ако нападението е силно, може да се наложи орязване, което едва ли ще се отрази зле на хибискуса ти.
admin
Site Admin

Re: Помощ за хибискус Съгласна съм с паЮчето, най-вероятно това са акари. На един от моите се чудех сумати време какво му свива листата, защото нищо не се виждаше да мърда отдолу. Докато не взех лупа и като погледнах, се стреснах. Но измират гадините, само да ги нагостиш с някакъв акарицид.
admin
Site Admin

Re: Помощ за хибискус Днес си пресадих хибискуса и се смаях колко са му малки корените - по-малки от юмрука ми. Сложих го в малка саксия и то стана като бонсай. Има ужасно много листа и направо са едно връз друго.
admin
Site Admin

Re: Помощ за хибискус Хибито изглежда страхотно бимбарго Толкова компактно е оформено,като храсче. При мен винаги тръгват по едни клечоци нагоре и като почна да отлагам с фризурите ,напълно им изтървам края.
admin
Site Admin

Re: Помощ за хибискус Но аз не съм го подрязвал никога. Не разбирам това някакъв сорт ли е?
admin
Site Admin

Re: Помощ за хибискус Да, най-вероятно е сорт. И аз имам едно такова хиби, което изглежда точно като твоето, а пък е поне на няколко години и отдавна е преминало влиянието на всички възможни растежни регулатори.
admin
Site Admin

Re: Помощ за хибискус Абутилона ми има точици по листата,дали се дължат на акари?
admin
Site Admin

Re: Помощ за хибискус ами зависи от точиците, трябват снмки, но да твърде е възможно да са и акари
Post Reply

Return to “Амарилисови”