Хибискуси - миш-маш

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

Средство, което ограничава бурния растеж на растението.
admin
Site Admin

Ако не се лъжа с ретарданти се пръскат бонсаите, растенията стават по-компактни и не израстват много.
admin
Site Admin

Ще ги снимам и ще ти ги покажа.като цяло се ограничава растежа ,като това се отразява по няколко начина: -събъждат се почти всички спящи пъпки -не се образуват дълги клони,а нещо като "туфички" с много листа -намалява се междувъзлието Предупреждавам,защото резниците ще са поели от ретарданта,а на теб може това да не ти хареса П.С.Бугенвилеите ми също са третирани с ретардант .
admin
Site Admin

Голден, откъде го купи този ретардант ??? Аз се старая един от тези дългоклонестите от една година да го правя бонзай, защото стеблото му е доста вдървено и корени има над пръстта, така, че може и да успея, но ако го пръскам с такова нещо ще стане по-лесно май.Преди две седмици за втори път го окастрих тотално...И пак е напускал доста листа, но май вече ще са по-малки отпреди... А днес си купих оранжев -фунийка, но довечера като му окапе цвета смятам и него да подкастря и оформя, тъй като още като го извадих от торбичката и три пъпки окапаха, а и в магазина явно доста е цъфтял...а той е от тези с късите дръжки и листата са му много нагъсто. Но нещо формата му не ми харесва.
admin
Site Admin

Човек от форума,който живее в чужбина ми го изпрати миналата година. Довечера ще снимам хибискусите,за да видиш как изглеждат,за да не останеш разочарована.
admin
Site Admin

Това с ретардантите си е идея, защото аз колкото и да ги подрязвам червените до края на лятото стават високи колкото мен.
admin
Site Admin

Третирах с ретардант доста цветя-хибискусите, пасифлорите, клеродендроните, дипладенията, кросандрата, коледната звезда. Първата снимка е на пасифлора маракуя -по принцип това е една от най-големите пасифлори,дава голяяяяяяям метраж и аз просто нямам къде да я гледам .Тази година я подрязах и третирах-в момента е компактна ,но това не й пречи да образува пъпки (кани се да цъфти за първи път). Другите снимки са на най-упоритите ми хибискуси,които колкото и да ги подрязвах ставаха като дървете, а столът им се оголваше. Това,което се е получило е специфично-по ствола има туфи от листа и пъпки, няма типичните дъги клони ... предполагам ,че не на всеки ще се хареса. Ето снимките http://community.webshots.com/myphotos? ... ity=oOtvRe
admin
Site Admin

Дааа, доста интересно се е получило наистина ! Е моя е може би такъв вид като гледам стеблата им, но го отрязах доста ниско и сега с новите малки листенца изглежда добре, но станат ли големи и заприличва на храст-нищо пак ще режа и така докато видим кой ще излезе по-голям инат. А тези листа на снимките ти след пръсканито ли станаха къдрави или по принцип си бяха такива ???
admin
Site Admin

Голден,ретардант търговското име на препарата ли е?
admin
Site Admin

Листата се накъдриха след ретарданта. Ретардант е названието на вида на препарата,както има инсектицид, акарицид . Култар е вече име на конкретен препарат,който е от групата на ретардантите.
Post Reply

Return to “Амарилисови”