Помогнете ми да оформя хибискусите

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

Помогнете ми да оформя хибискусите Моля да ми помогнете да си оформя правилно хибитата, много ми се иска да станат като дръвчета, но май при някои няма да е възможно.Казвайте и показвайте къде да режа и да махам излишното .Благодаря предварително Ето и снимките: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.
admin
Site Admin

Re: Помогнете ми да оформя хибискусите Така е трудно да се покаже как да режеш, но спазвай следните правила: 1. Подрязвай клончетата до пъпка, насочена навън в подходяща посока. 2. Почиствай клончетата, които растат навътре и сгъстяват короната, както и тия растящи в неподходяща посока. 3. Използвай прививане на клончетата, за да оформиш растението - привързвай ги, за да се насочат в подходяща осока.
admin
Site Admin

Re: Помогнете ми да оформя хибискусите sand wedge написа: Така е трудно да се покаже как да режеш, но спазвай следните правила: 1. Подрязвай клончетата до пъпка, насочена навън в подходяща посока. 2. Почиствай клончетата, които растат навътре и сгъстяват короната, както и тия растящи в неподходяща посока. 3. Използвай прививане на клончетата, за да оформиш растението - привързвай ги, за да се насочат в подходяща осока. Благодаря за съветите, някои неща ги разбрах, но как и с какво да ги прививам и превързвам клончетата?
admin
Site Admin

Re: Помогнете ми да оформя хибискусите Ами с телче или връвчица вързваш тия клончета, на които искаш да промениш посоката на растежа, огъваш ги в посоката, в която искаш да растат и ги превързваш да стоят така, докато се оформят...
admin
Site Admin

Мисля, че дръвче би могла да направиш само от първата снимка - махаш страничния клон, както и всички избили клончета по централния и оставяш само връхните клончета, които по-нататък ще пензираш.
Post Reply

Return to “Амарилисови”