Хибискуса ми "изгаря"

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

........ ......е то добре ще ги махна, ама то май всички трябва да махна. Повечето са изгорели, а всички са увиснали. Наистина ли толков азле им се отразява преполиването? Направо съм шокирана
admin
Site Admin

не мисля,че е поливането,или поне,не само...ама без снимка е трудно...
admin
Site Admin

... и му пръскай листата, докато се оправи.
admin
Site Admin

Re: ........ evita1 написа: ......е то добре ще ги махна, ама то май всички трябва да махна. Повечето са изгорели, а всички са увиснали. Наистина ли толков азле им се отразява преполиването? Направо съм шокирана Дори ида се наложи да махнеш всичките листа,ако корените са здрави на пролет пак ще се разлисти
admin
Site Admin

Като прочетох всичко,съмнявам се,че корените са здрави Съжалявам и искрено се надявам да греша,което е напълно възможно без снимка,но не мисля,че има надежда.
admin
Site Admin

Включвам се със закъснение в темата, но мисля че проблема идва от загниване на корените.Сама за себе си не мога да си обясня причината, от къде идва заразата.По тази причина тази година загубих 3-4 Хибискуса и то от по-красивите, в момента умира червената ми фуния.
admin
Site Admin

Аз загубих купени вкоренени жълта и бяла фуния така При това бялата скоро... Миленка,червена имат доста съфорумци,ще те сдобият пак
admin
Site Admin

Май ще се мре, вече няколко дни и не се съвзема. Когато пресаждах хибискуска по корените не забелязах нищо. Дали да нея преместя в по-хладна стая. Сега май е по-топличко в хола. И е по-сух въздуха. Какво да инаправя за да и угодя на хибискуска?
admin
Site Admin

Опит от препатил. Моят случай е със закупен хибискус. През лятото, на терасата, горе-долу беше добре. Въпреки, че и тогава често му клюмваха листенцата. След прибирането вътре, това клюмане стана по-осезателно. Реших, че го губя. И за да не го изгубя съвсем, реших да си отрежа някое клонче, което да сложа за вкореняване. Първото, което кръцнах, се ококори в чашата с водичка, а осталите продължиха да клюмат. Тогава окълцах всичко, което ставаше за рязане, като прежалих растенитето. Сега не само резниците, а и майчиното растение са добре. Започна да избива нови клонки . Та напролет ще имам за раздаване вкоренени резници розова фуния.
admin
Site Admin

Подозирам, че това с оклюцването е животоспасяващо далеч не само за хибискуси...Аз мисля да го приложа и за фуксиите (на които им капят зелени листата), и за някои други. Само да не забравя да намаля и поливането
Post Reply

Return to “Амарилисови”