Хибискуса ми "изгаря"

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

Хибискуса ми "изгаря" Здрьвейте, Наистина нямам време да изчета всичко за торенето на хибискуса, но е спешно! първо ще питам, а после ще чета. пресадих едно младо растение, беше абсолютно наложително. Много скоро обаче, след два дни то завехна, като казвам завехна, имам предвид, че всички листа напрамо клюмнаха. По много от листата забелязвам пожълтяване по краищата, пресъхване. пресадих го в " Универсална торопочвена смес" със съдържание- Азот - 0,08%, Фосфор - 0.08% РН стойности - 5,5-6,5 органични субстанции - 95-97% Всичко това не ми говори нищо, но всепак подозирам, че почвата е виновна за това състояние. Цветето изглежда все е дно "прегаря". Преди да го посадя (2,3 дни) го полях обилно, а след пресаждането отново. Но все пак не ми се струва, че причината е в преполиването, а в почвата. В каква почвена смес да го пресадя? Благодаря на всички.
admin
Site Admin

СЪжалявам, че не мога да ти дам точен отговор. Само да споделя, че по подобен начин загубих доста новопосадени и новопресадени растения. Затова престанахвече НЕ поливам след засаждане/пресаждане В зависимост от растението, субстрата (особено естествената му влажност) и времето правя първата поливка след 12, 24, 48 или повече часове. От тогава имам само една загуба...
Post Reply

Return to “Амарилисови”