Хибискуса ми "изгаря"

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

Хибискуса ми "изгаря" Здрьвейте, Наистина нямам време да изчета всичко за торенето на хибискуса, но е спешно! първо ще питам, а после ще чета. пресадих едно младо растение, беше абсолютно наложително. Много скоро обаче, след два дни то завехна, като казвам завехна, имам предвид, че всички листа напрамо клюмнаха. По много от листата забелязвам пожълтяване по краищата, пресъхване. пресадих го в " Универсална торопочвена смес" със съдържание- Азот - 0,08%, Фосфор - 0.08% РН стойности - 5,5-6,5 органични субстанции - 95-97% Всичко това не ми говори нищо, но всепак подозирам, че почвата е виновна за това състояние. Цветето изглежда все е дно "прегаря". Преди да го посадя (2,3 дни) го полях обилно, а след пресаждането отново. Но все пак не ми се струва, че причината е в преполиването, а в почвата. В каква почвена смес да го пресадя? Благодаря на всички.
admin
Site Admin

СЪжалявам, че не мога да ти дам точен отговор. Само да споделя, че по подобен начин загубих доста новопосадени и новопресадени растения. Затова престанахвече НЕ поливам след засаждане/пресаждане В зависимост от растението, субстрата (особено естествената му влажност) и времето правя първата поливка след 12, 24, 48 или повече часове. От тогава имам само една загуба...
admin
Site Admin

И аз откакто спрях да поливам след пресаждане съм доволна. Според мен е преполято, след стреса от преместването /доколкото разбирам е било на тясно/ това обилно поливане не е добре. Аз бих го извадила и бих натопила корените в кофа с вода за ден или два, за да съвземе. След това в друга суха почва или тази, но смесена със суха, така че влагата да е малко. Аз поливам след няколко дни /3 или 4/. Успех. Хибискусите са издържливи, така че шанса е голям.
admin
Site Admin

Да, и аз мисля че е преполят, почвата си е идеална за хибискуси по показатели.
admin
Site Admin

да махна ли листата, които са болни Постъпих както ме посъветихте. Извади цветето и го поставих във вода за ден, но ефект нямаше. Лошото е, че когато съм го пресаждала съм го посавила в саксия без дренажни отвори (къде съм гледала?). Иначе не забелязах загниване по кореновата система, а пък и почвата не беше кой знае колко влажна, липсваха гадини или буклуци. Пресадих го в суха пръст и сега ще чакам. Цветето продължава да е силно завехнало, направо оклюмало, листата са си все така бледи, някои сухи и с пожэлтели краища. Да махна ли болните листа?
admin
Site Admin

Ами да, махни болните листа. Все пак полей малко, сега пък да не е много сухо.
admin
Site Admin

........ ......е то добре ще ги махна, ама то май всички трябва да махна. Повечето са изгорели, а всички са увиснали. Наистина ли толков азле им се отразява преполиването? Направо съм шокирана
admin
Site Admin

не мисля,че е поливането,или поне,не само...ама без снимка е трудно...
admin
Site Admin

... и му пръскай листата, докато се оправи.
admin
Site Admin

Re: ........ evita1 написа: ......е то добре ще ги махна, ама то май всички трябва да махна. Повечето са изгорели, а всички са увиснали. Наистина ли толков азле им се отразява преполиването? Направо съм шокирана Дори ида се наложи да махнеш всичките листа,ако корените са здрави на пролет пак ще се разлисти
Post Reply

Return to “Амарилисови”