Стрептокарпус - кафяви петна

Подфорум за любителите на глоксинии и сентполии
admin
Site Admin

Re: Стрептокарпус - кафяви петна Moria написа: Снощи забелязах, че на единия английски стрептокарпус листата покафеняват откъм върха. На какво може да се дължи? Изключвам преполиването като вероятна причина. Държа ги по-скоро сухи. Може би високи температури и ниска влажност? и от моите 3-4 бяха така, а тогава нямаше жеги. кафенеят от върха и слиза надолу сякаш листото се стопява. сега са стигнали на около сантиметър-два от основата на листа и сякаш са "гризнати". процесът е спрял. при всичките е засегнато само по 1 листо на растение. до сега не съм ги държала на пряко слънце, но от днес са на перваза на южен прозорец.
admin
Site Admin

Re: Стрептокарпус - кафяви петна Moria написа: Снощи забелязах, че на единия английски стрептокарпус листата покафеняват откъм върха. На какво може да се дължи? Изключвам преполиването като вероятна причина. Държа ги по-скоро сухи. Може би високи температури и ниска влажност? А да видим кога ще се научите да пускате снимки когато има подобни проблеми. Много е вероятно кафевите листа да са причинени от развитие на Phythophthora infestans. Летните температури са много благоприятни за тази гъба.
admin
Site Admin

Re: Стрептокарпус - кафяви петна FLORIST написа: А да видим кога ще се научите да пускате снимки когато има подобни проблеми. Съжалявам, нямам възможност да покажа качествени снимки. FLORIST, благодаря ти за включването. С какъв фунгицид е подходящо да третирам в случая? Аз вече полях един път с топсин. Имам корсейт , превикур, верита. Само не казвай, че спасение за тази гъба /ако е тя/ няма.
admin
Site Admin

Re: Стрептокарпус - кафяви петна Превикур, Апрон, Ридомил (този който съдържа металаксил), Алиет
admin
Site Admin

Благодаря. Започвам лечение и дано да помогне.
admin
Site Admin

и на моето единственоСтрептокарпусче започнаха да му изсъфват върховете на 2 от големите листа.. Причината не може да бъде слънце защото съм го спряла Чудя се ако отрежа изсъхналото дали ще се оправи??
admin
Site Admin

SiSSi написа: и на моето единственоСтрептокарпусче започнаха да му изсъфват върховете на 2 от големите листа.. Причината не може да бъде слънце защото съм го спряла Чудя се ако отрежа изсъхналото дали ще се оправи?? Ехо... изсъхването нараства...
admin
Site Admin

Ами това да е някаква гъба http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?User ... mId=105576
admin
Site Admin

Re: Стрептокарпус - кафяви петна И аз имам подобен проблем със съхненето на листата В албума ми има няколко снимки, моля ако някой може да помогне...
admin
Site Admin

Re: Стрептокарпус - кафяви петна Да не го преполиваш? Бързо загнива и листата може и да съхнат.Почвата трябва леко да позасъхне и тогава да се полива
Post Reply

Return to “Геснериеви”