Историята на една Бугенвилеа

За цветята в нашите градини и балкони
admin
Site Admin

Titi написа: Mori_a, да са ти честити и да се отрупват с цвят. Оранжевата ми е мечта, често отварям снимката на Голден да я поглеждам и въздишам. И да ме пита човек с кой акъл се оставих мъжа ми да ме убеди, че няма как да мъкнем 20 дена с нас саксия с бугенвилея /първата ни спирка от отпуската беше Балчик/Ботаническата. Благодаря. Аз пък сега тъгувам за виненочервената от която се отказах заради кичестата .Ама не мога да изкупя всичките цветя,я.
admin
Site Admin

Mori_a написа: Благодаря. Аз пък сега тъгувам за виненочервената от която се отказах заради кичестата .Ама не мога да изкупя всичките цветя,я. Че кво ти пречи да се пробваш?
admin
Site Admin

Гадният вятър преди два дни ми беше съборил бугенвилеята и едно клонче - счупено. То не е малко, поне 20 см, с разклонения. Аз го натопих във вода, обаче се чудя дали ще пусне коренчета, като е така голямо. Дали е по-добре да го начупя на малки клончета? Какво ще кажете?
admin
Site Admin

Това, което вкорених беше горе-долу наполовина. Ако искаш раздели твоето на две и пробвай два начина за вкореняване. Често правя така. И успех.
admin
Site Admin

И аз съм за нарязването. По принцип по-малките клончета се вкореняват по-лесно.
admin
Site Admin

Мерси. Явно ще се реже.
admin
Site Admin

Бугенвилея Ане може ли от нарязаната ...таквозинката?
admin
Site Admin

Re: Бугенвилея cvetolubka написа: Ане може ли от нарязаната ...таквозинката? ама до Бургас как? и не е ли по-добре като пусне коренчета...
admin
Site Admin

Re: Бугенвилея ПрИмоция: В оранжерията при Районен съд днес видях много саксийки с цикламена бугенвилея по 4 лв. Не е цъфнала, всички саксийки са с млади растения. Струва ми се изгодно като цена и като начин да си я приспособиш зимата към условията в къщи и пролетта да зацъфти
admin
Site Admin

А, моята след втория цъфтеж изглежда много зле, не мисля, че е нормално кажете от какво може да е?! http://www.bgphoto.net/photos/14401/o63 ... 281250.JPG
Post Reply

Return to “Други градински и балконски цветя”