Историята на една Бугенвилеа

За цветята в нашите градини и балкони
admin
Site Admin

лайза написа: Само клончетата, които се оголиха щом паднаха "цветовете". Постъпила си верно по интуиция. Ето какво съм си копирала от един руски сайт за рязането /цитирам по смисъл/: През лятото се изрязват младите прецъфтели клончета веднага след цъфтежа. Това предизвиква растеж на нови клончета, които зацъфтяват още същия сезон, при което те цъфтят по-пищно от тези , които се появяват на бугенвелията без обрезка, в резултат на естествен растеж." Все пак на мен ми е инересно да чуя и мнението на всички, които имат бугенилеи от повече време.
admin
Site Admin

наистина има повече цветове!
admin
Site Admin

Успях след кански мъки да си прихвана бугенвилея от клонче. Две клончета цяла зима в пясък под буркан, пуснаха коренчета, едното умря, другото оцеля. От един месец е пресадено и е на терасата. Започва да расте с бурни темпове. Сега се чудя дали да му откъсна връхчето /ама как само ми е жал да го направя/, защото си е само едно дъълго клонче. А така може да се разклони. Или да не го прекъсвам, а да сложа тел и да го увия това клонче на венец. Какво ще ме посъветват отглеждащите бугинвилеи?
admin
Site Admin

Режи! Таквоззз!!!!!!!!!!!!
admin
Site Admin

Тити,режи! Лайза, аз винаги режа след цъфтеж и по този начин бугенвилеите ми цъфтят поне 3 пъти годишно.
admin
Site Admin

golden написа: Тити,режи! Лайза, аз винаги режа след цъфтеж и по този начин бугенвилеите ми цъфтят поне 3 пъти годишно. Ами ще режа, щом казвате. Направо ще ми трепери ръката докато режа, като знам що зор да си чупна клонче /няколко пъти/, що зор да го вкореня..........никога по-трудно растение не съм вкоренявала, изключение прави само азалията, с която така и не успях. И сега все едно трябва да си отрежа половината от малкото пръстче, така се чувствам. А като знам хибискуса как безжалостно "шлевя", чак си се чудя на себе си.
admin
Site Admin

Режи смело. Наистина са трудни за вкореняване. Моето клонче, за което писах в темата за метода с жито май е вече вкоренено, защото има нови 5-6 листа и расте. Махнах похлупака пък ще видим. И специлно за теб Тити благодарност за инфото за бугенвилеите в Балчик. Преди три дни минах оттам и си взех цикламена кичеста и оранжева/по-скоро прасковен цвят/ и едно нарче. Имаше много цветове, просто съжалих че нямах възможност за повече. Ама както каза продавачката, нали и догодина трябва да си купувам.
admin
Site Admin

Mori_a написа: И специлно за теб Тити благодарност за инфото за бугенвилеите в Балчик. Преди три дни минах оттам и си взех цикламена кичеста и оранжева/по-скоро прасковен цвят/ и едно нарче. Имаше много цветове, просто съжалих че нямах възможност за повече. Ама както каза продавачката, нали и догодина трябва да си купувам. Уфф,не ме дразни,че ще ги сънувам тези бугенвилеи в Балчик.
admin
Site Admin

Отрязах. И отрязаното връхче директно забучих в същата саксия и покрих с чашка. Дано сега, като са по-високи температурите да имам по-голям шанс от колкото зимата. За съжаление нямам жито, че да пробвам и този метод. Mori_a, да са ти честити и да се отрупват с цвят. Оранжевата ми е мечта, често отварям снимката на Голден да я поглеждам и въздишам. И да ме пита човек с кой акъл се оставих мъжа ми да ме убеди, че няма как да мъкнем 20 дена с нас саксия с бугенвилея /първата ни спирка от отпуската беше Балчик/Ботаническата.
admin
Site Admin

Оранжевата е притежание на Тони /1 или 13/, но тя се покри
Post Reply

Return to “Други градински и балконски цветя”