Историята на една Бугенвилеа

За цветята в нашите градини и балкони
admin
Site Admin

Защо на много места съветват да се тори със суха тор, а не с течна. Вие с какво торите вашите бугенвилеи?
admin
Site Admin

Бугенвилея (Bougainvillea) Преди години бях в София и посетих Ботаническата градина, където я видях (бугенвилеата) в огромни размери. Сега незнам дали все още съществува, но при мен, за мое щастие остана частица от нея. Тогава се молех да ми продадат клонче от нея, но уви... отказаха ми. Но аз не спрях до тук. Срещнах се лично с шефката на Ботаничската градина и срещу 3 лв. тогава се сдобих с вкоренено клонче от тази бугенвилеа. Тогава това клонче беше буквално с 5 листенца. Не след дълго порасна... Но през зимата на 2003/2004 г. измръзна и реших да я изхвърля. Но се изненадах. При изхвърлянето се отчупи и се оказа, че долу ниско е все още жива. Подрязах я. Сложих я на южен прозорец. Е резултата го видяхте всички. Оказа се, че не е толкова трудна за отглеждане, нито претенциозна, нито пък прихваща въшки и акари, при положение, че е била в близост до други заразени растения. Поливам я 3 пъти в седмицата, торя е всяка седмица с течен тор за цъфтящи, а веднъж годишно и слагам железен сулфат - 1ч.л. (зелен камък). Ето това е.... Да се надявам, че къщата тази моя бугенвилеа ще има бебенца, които с удоволствие ще раздам на вас. Но първо ще дам на шефа... Последна промяна от petuncho на 28 юни 2006, 15:22, променено общо 1 път.
admin
Site Admin

Цялата съм... в слух!!!
admin
Site Admin

ROSSI ROSSI написа: Цялата съм... в слух!!! Ей, как ни дразни Бурни ръкопляскания .... вдигай завесата!
admin
Site Admin

Подмазвач!!! Нали първата щеше да е за мене?
admin
Site Admin

Сори мацки!
admin
Site Admin

Дълга история... Ми... да се наредим в индийска нишка след шефа!
admin
Site Admin

Е, аз пък мислех, че това ще е някоя драматична и разтърсваща душата история за жена, либоф и още нещо...
admin
Site Admin

Петунчо, за мен беше удоволствие да прочета историята ти. Аз, ако някой си спомня от Фпланет , си падам страшно по истории за нашите цветя. Пък и получих отговор на въпроса си от др. тема за бугенвилея. И без това си знам, че каквото пише по книгите, го няма по нивите...
admin
Site Admin

Mori_a написа: Защо на много места съветват да се тори със суха тор, а не с течна. Вие с какво торите вашите бугенвилеи? Аз ги торя с течна, както всички останали, нищо по-различно. Имам 2 - едната я чакам да цъфне, ама няма да дочакам тази година, защото градушката преди 2 дни съсипа АБСОЛЮТНО всички листа. А другата преди около 10-тина дни прецъфтя. Бях я купила цъфнала. Нейните листа са една идея по-добре, но на другата са голи пръчки
Post Reply

Return to “Други градински и балконски цветя”