Историята на една Бугенвилеа

За цветята в нашите градини и балкони
admin
Site Admin

Бугенвилея (Bougainvillea) Моля за съвети.Купих я ден преди да изчезне форума и не успях да прочета нищо. Последна промяна от лайза на 22 юни 2006, 22:50, променено общо 1 път.
admin
Site Admin

Re: бунгевелия Обича светло, всъщност слънце - колкото повече, толкова по-добре, иначе не цъфти, въпреки че на моята едното клонче е заслонено от слънцето и пак си цъфна, даже преди другото, което е на слънце. Да не пресъхва. Подрязва се, но кога и как още не знам, моята е малка. Дано Голден се включи, тя има страхотни бугенвилеи. На моята много й харесва да я пръскам с хелатно желязо, иначе листата й започват да бледнеят. Тори се с тор за цъфтящи (хм, това май беше глупост )
admin
Site Admin

Re: бунгевелия http://64.233.161.104/search?q=cache:KE ... lr=lang_bg
admin
Site Admin

Re: бунгевелия Ето какво е писал иво-влади в fplanet: бугенвилеята е външен храст които прибобива невероятни размери в нормални условия , имам снимки от калифорния на бугенвилеии високи по 10 метра отрупани с цвят, добре се развиват и в турция и гърция където могат да презимуват навън но в бг уви немогат,няма нищо сложно в отглеждането и , много слънце , нормални количества вода , и прибиране на есен в къщи
admin
Site Admin

Преди бях попитала дали трябва да имат бодли... разбрах, че - да. Моята защо няма :roll: Или може би е рано, още е малка....
admin
Site Admin

Като рязах моите бугенвилеи ,сложих клончета във вода . За 1 месец пуснаха каренчета. За жалост мислех,че нищо няма да стане и не отбелязах кое клонче какъв цвят е.Ако тръгнат и в пръст ще обзаведа някой с червена или оранжева.
admin
Site Admin

ХАйде мен да обзаведеш Аз не придирям за цвета
admin
Site Admin

И аз...
admin
Site Admin

toni 1 написа: Като рязах моите бугенвилеи ,сложих клончета във вода . За 1 месец пуснаха каренчета. За жалост мислех,че нищо няма да стане и не отбелязах кое клонче какъв цвят е.Ако тръгнат и в пръст ще обзаведа някой с червена или оранжева. пу втора......въпреки, че изобщо не вярвам да преживее транспорт. Абе как им баете бе, хора, само аз се провалих с тия бугенвилеи. а, сега видях, че съм трета всъщност........цъ, цъ, цъъъ, остарявам! губя форма! Трета!!!!! това е то - старост нерадост
admin
Site Admin

Вижте какво открих http://toptropicals.com/html/tropics/ar ... llea_z.htm Може да ви е от полза. Аз нямам бугенвилея...все още.
Post Reply

Return to “Други градински и балконски цветя”