Алое

Всичко за отглеждането и проблемите на кактусите и сукулентите
Post Reply
admin
Site Admin

Алое Цитат Много исках да си имам алое и една приятелка ми даде няколко така да се каже"листенца" и каза,че могат така да се посеят,но на мен ми изглеждаше подозрително ..та други приятели ми казаха да ги държа във вода ,за да пуснат коренчета. Стоят 5-ти ден и по краищата ,където трябва да изникнат корените се появи някакъв червен цвят ,изобщо не съм сигурна какво трябва да правя ,тък като съм доста начинаеща. Някакви съвети?
admin
Site Admin

Re: Алое Цитат От лист не става. Трябва ти розетка с корени или зачатъци на корени. Алоето има стотици видове -пусни снимка кое точно търсиш.
admin
Site Admin

Re: Алое Цитат Нямам абсолютно никакви претенции,не търся нещо определено,просто исках алое и благодаря за вниманието =)
admin
Site Admin

Re: Алое Цитат Във всеки цветарски магазин има кактуси-микс, между тях често има по 1-2 алоета и агавета. Ако ще умираш за едно алое -пиши ми на лични да ти пратя.
admin
Site Admin

Re: Алое Цитат Аз също имам повечко ялоенца , ако някой иска нека пише , за мен лично е красиво, елегантно и непретенциозно цвете!
admin
Site Admin

Re: Алое Цитат Здравейте и аз съм нова във форума, и аз днес се сдобих с едно алое и ходих до бриколаж в Благоев град и си купих универсална смес за стайни цветя и засадих алоето в неч дано се хване имаше малко коренче предполагам, че не трябва да се държи във вода да не се скапе. Не знам каква почва препочита дали трябва да е по песаклива, моята е богата на хумус и торф.
admin
Site Admin

Re: Алое Цитат Алоето е полупустинно растение. Значи - бедна песъклива почва, много слънце, или поне много светло, и оскъдно поливане, особено зимата - когато се отглежда вътре.
admin
Site Admin

Re: Алое Цитат А с какво подхранвате почвата на алоето ? Моето е доста голямо , но на последък му съхнат някой листа . Дайте някъкви съвети
admin
Site Admin

Re: Алое Цитат Моето алое (на което почти не обръщам внимание освен да го поливам от време на време) ми поднесе страхотна изненада . Не съм знаела, че то цъфти.Преди няколко дни видях алое с цветонос в Кауфланд, но беше друг вид. http://media.snimka.bg/5515/017285035-special.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
admin
Site Admin

Re: Алое Цитат Много яко! И аз не знаех, че в домашни условия цъфти Да му снимаш цвета и като се отвори
Post Reply

Return to “Кактуси и сукуленти ”