Смарангьосана глоксиния

Подфорум за любителите на глоксинии и сентполии
admin
Site Admin

Ами те и моите са така. Може би около 5 дена си стоят с полу-отворени цветове, после си се отварят както трябва. Тези жеги им разказаха играта - всички пъпки изсъхнаха, потопените прецъфтели цветове изгниха ...
admin
Site Admin

аха значи ще почакам още 2 дни , дано се отворят
admin
Site Admin

Тази година не можах да вкореня нищо-всички потопени във вода или боднати в почва листа , клончета и цветоносни дръжки изгниха. Незнам дали причината е в жегите. Ще пробвам отново есента.
admin
Site Admin

И аз реших да чакам есента
admin
Site Admin

Тази година ми е първа за отглеждане на глоксинии. Засадих ги доста късно, през май. За сега са на листна маса, само едната се кани да цъфне и предполагам, че ще го направи като не съм си вкъщи. Да уточня, че са различни цветове, и аз не зная коя какъв е, но гледани при абсолютно еднакви условия, на едната и опадаха няколко пъпки още в зародиш, другата дори не е изкарала пъпки, третата е тази, която се надявам да ме зарадва. И тъй като аз съм от "преполивачите" ги засадих в универсален субстрат, смесен с керамзит. Проблем с преполиването тази година нямам. Внасяла съм 1-2 пъти тор-хортигроу, с изтекъл срок на годност.
admin
Site Admin

на моята глоксиния така и не и се отварят цветовете някакви предположения ??
admin
Site Admin

Моите не отварят цвят ,когато им е горещо
admin
Site Admin

е аз по-студено няма как да им направя , освен да им пусна да гледат ''след утрешният ден''
admin
Site Admin

Незнам какво да кажа. Всички са различни. Моите почти прецъфтяват и имат по 1-2 цвята. Но едната има около 20. Не съм броила преди, но това е снимка от 28 юни. http://images18.snimka.bg/003348953-big.jpg Други започват от начало. Живеят на адска жега. Северна остъклена тераса, където по това време пече адски вечер от запад. Въпреки, че трябва рядко, ги поливаме всяка сутрин. Ако забравим, вечер са оклюмали цветовете.
admin
Site Admin

И при мене е така - през ден поливам иначе оклюмва. Част от пъпките обаче опадаха, но въпреки това останаха 2 и сега доцъфтява последната. Така и не разбрах, защо някои оцеляха, а други не....
Post Reply

Return to “Геснериеви”