Смарангьосана глоксиния

Подфорум за любителите на глоксинии и сентполии
admin
Site Admin

Sashkin написа: Моляви се не обиждайте това прекрасно цвете така Гледам го от няколко месеца и е прекрасно. Ние не обиждаме глоснинията. Сам можеш да се убедиш: http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... 1&photo=41 Става въпрос за болна. Бяха въшки.
admin
Site Admin

Ейй,Талка браво,браво !!! Пак ми разтуптя сърцето Все по-красиви и многоцветни да ги имаш Що не мога като тебе! Къде и в какво бъркам???
admin
Site Admin

И аз имам проблем с моите глоксинии които са купени тази година. От Бг си донесох една луковица,развива се чудесно,другите ги гледам по същия начин,но... не им харесва.Едната горе-долу я бива,но другата е само листа,съхнат и пъпките.
admin
Site Admin

Продължават да се смарангясват глоксиниите ми. Станаха 6 саксии.Развили са по 7-8 листа ,не много големи.Захранили са пъпки,/днешната-11/,а аз за всички е грижа еднакво, и изведнъж увисвати листа и пъпки започват в основата на дръжките да съхнат.Защо?Помагате моля!
admin
Site Admin

Моята единствена глоксиния, на чиито пъпки много се радвах, е акарясала яко...засега проблеми с пъпките няма , надявам се да преборя акарите. Цветолюбка, можеш ли да покажеш снимки?
admin
Site Admin

cvetolubka написа: Продължават да се смарангясват глоксиниите ми. Станаха 6 саксии.Развили са по 7-8 листа , не много големи... А, Цветолюбче, не така! Каза - седем, седем трябва да си останат А на въпроса - може би са преполети... Поливай само в подложката, дори ги полей еди-два пъти с Топсин. Опитай се за сметка на засушената почва, да им повишиш въздушната влажност - мокър под около тях; съдчета, пълни с вода и т.н. Стискам палци!
admin
Site Admin

Благодаря ви ! Ябълчице,седем имам цъфнали-снимани са ,а не знам кога ще ми качат/сина/ да ви ги покажа. Не са преполети,по-скоро може да има леко засушаване.Въздушна влажност-достатъчна.Виж за акар не съм проверявала.Дано нямат,а е възможно
admin
Site Admin

При мен когато излезе по-силен вятър така клюмват, нищо че са на завет. Като видя, че започва да духа по-силно ги прибирам вкъщи.
admin
Site Admin

Здравейте всички!Моите за сега се развиват идеално, но пролетта загубих 2.Станаха високи около 10-тина см. и загниха от основата.Поливам в чинийките, но...За съжаление една от изгнилите май е синята и ми иде да се изям!Чакам 2 малки да ми покажат какви са - дано една поне е синята!Гледам ги от няколко год., но има едни сортове, които не ми се отдават!Все си купувам от тях и те умират от благодарност! http://www.snimka.bg/album.php?album_id=153564&photo=1
admin
Site Admin

май имам някакъв проблем, макар че идея си нямам какъв пъпките на едната ми глоксиния не се отварят напълно, стоят си наполовина цъфнали иначе си изглежда добре
Post Reply

Return to “Геснериеви”