Смарангьосана глоксиния

Подфорум за любителите на глоксинии и сентполии
admin
Site Admin

Смарангьосана глоксиния 2-3 пъти виках за помощ за моята смарангьосана бяла глоксиния. Никой нищо не каза. Затова пиша, ако някой има проблем в бъдеще. Нали съм си малко кьор/годинки/ не съм забелязала. Листни въшки. Само след 3 пръскания с Моспилан изкара що-годе нормален цвят.
admin
Site Admin

Веднага ти натапям едно листо от моята
admin
Site Admin

Благодаря! Аз си мисля обаче, че моята се оправя.
admin
Site Admin

А на моята й съхнат пъпките. Не мога да разбера каква е причината. Предположението ми е, че е в тази пръст от около 3 години и не е пресаждана. Аз не вадя грудката през зимата, а я оставям в саксията с пръстта и не поливам. Тази година се събуди по-рано, но предполагам, че е от топлото време. Така изглеждаше миналата година
admin
Site Admin

Thalia написа: Благодаря! Аз си мисля обаче, че моята се оправя.
admin
Site Admin

Йонбонбон, моята глоксиния е същата. Две пъпки й изсъхнаха също, но другите са прекрасни и цъфнаха, но след като я преместих на по-сухо. Проблема й според мен беше в това, че я гледах на перваза при постоянно отворен прозорец, а влагата последните две седмици си беше сериозна, смятам, че от това се скапаха тези пъпки. Откакто я преместих на телевизора и няма толкова влага, всичко си е наред. Вече е отворила три цвята.
admin
Site Admin

И на една от моите изсъхнаха пъпките. Мисля си, че още тя е имала въшки. Те изсмукват точно пъпките. Мъжът ми я отряза цялата и сега порастна наново.
admin
Site Admin

Ужас!Тази сутрин една от моите -violaceae е с увиснали ,меки листенца.Какво да я правя?Помагайте моля!
admin
Site Admin

Да не е пресушена?
admin
Site Admin

По-скоро е възможно мамина златна да я е преполяла.
Post Reply

Return to “Геснериеви”