Градината през май

Всякакви идеи за градини, алпинеуми, декоративни езера, потоци, басейни и т. н.
admin
Site Admin

нищо не пречи да пробваме - поне за наесен ще знаем какво не правим както трябва а пък ако експеримента е успешен - ще има за всички
admin
Site Admin

Nel,Kondareva,чудесни градини сте сътворили!!! Поздравления! А за резници отт вейгелата,нареждам се в списъка от желаещи-много красив храст .
admin
Site Admin

nel написа: ето още малко нови снимки и от мен вече всичко започва да цъфти http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134873&photo=38 Нел, много е красиво! Много свежо и спокойно. Снимай пак, за да наблюдаваме промените. Всеки изминал ден се отразява благотворно на градинките и цветенцата и те стават от хубави, по-хубави. А за резниците, моля наредете ме в списъка и двете!
admin
Site Admin

Благодаря, Теа и Калина-Малина разбира се, че ще снимам - там е малко по-хладно и всичко едва сега започва да цъфти, така че се надявам да става все по-хубаво
admin
Site Admin

Калина-малина написа: nel написа: ето още малко нови снимки и от мен вече всичко започва да цъфти http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134873&photo=38 Нел, много е красиво! Много свежо и спокойно. Снимай пак, за да наблюдаваме промените. Всеки изминал ден се отразява благотворно на градинките и цветенцата и те стават от хубави, по-хубави. А за резниците, моля наредете ме в списъка и двете! Готово, наредена си в моя списък. Сега поисках съвет от знаещите как успешно да се справим с тази благородна и отговорна задача. Стискайте палци. Опсссссссс безмалко да пропусна Теа. тя се нарежда 4 в моя списък
admin
Site Admin

И така с любезното съдействие на Клапан публикувам неговите напътствени думи за подготвене резници от вейгела и не само. Знам го този храст,много е красив като разцъфти.Но това с резниците,дето обсъждате в препратката от тебе в писмото ти,е трудна работа,защото има много малък процент на прихващане.Моето предложение е да размножите храстчето с въздушен отвод.Аз за него пиша подробно в темата за вкореняване на хибискус,ето адреса във форума ни : http://forum.bimbargo.com/view.....p;start=45 и там е описано как да се прави въздушен отвод за хибискус,но принципно няма разлика.Целта е клонче от храстчето да се обвие с чашка,изпълнена с влажна пръст. Избери за отвода клонките така,че в чашката да попадне междувъзлие-коляно,защото от там избиват новите коренчета. Така,без да е отрязано,то се храни от майчиния храст,но същевременно в мястото на контакт с пръстта от чашката ще си пусне корени до есента,и ако е прозрачна чашката,то ще можете да видите и корените,как се развиват.И в един момент,като прецените,че са пораснали достатъчно,отрязвате клончето под чашката -готово е за пресаждане на ново,постоянно място,без при това да боледува,защото си има готови корени,от които ще се храни. Абе чети в посочения адрес и прави същото,важно е винаги пръстта в чашката да е влажна.
admin
Site Admin

Нел, просто прекрасно!!! Моля включете ме във вейгеловия списък Ще се реванширам, а ако си намеря, ще се обадя да зарадвате някой друг
admin
Site Admin

благодаря, Silvern, включена си още този уикенд ще приложа в действие описания метод, пък дано стане
admin
Site Admin

Включена си и в моя. То вейгелата през май цъфти с цвят през юни ще цъфне с чашки.
admin
Site Admin

Ванимел, Нел ... Снимайте и чашките, да се радваме
Post Reply

Return to “Градини и озеленяване”