Илачите на Баба

На който му се говори каквото и да е различно от цветя - това е мястото
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите
Get Adobe Flash player

Re: Илачите на Баба

Мнениеот al.yank » 12 Май 2009, 21:49

Bi-si,това антибиотичен крем ли е или таблетки?
  • 0

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=30518
Умът не е привилегия,а дарба!
Аватар
al.yank
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 31 Май 2006, 15:14

Мнениеот Bi-si » 12 Май 2009, 21:52

Крем е
  • 0

Аватар
Bi-si
Бонсай
Бонсай

Регистриран: 15 Ное 2008, 21:31

Мнениеот al.yank » 12 Май 2009, 21:54

Bi-si написа:Крем е

Благодаря!Току-що прочетох. :)
  • 0

Аватар
al.yank
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот elka » 13 Май 2009, 08:41

Bi-si написа:Няколко пъти вече мъжът ми се спасява от ножа с Fucidin.Вярно че е антибиотик,но аз не бих рискувала при такава инфекция само с бабини илачи.Мажем обилно и слагаме превръзка докато започне да се затваря раната :thumbup:

Много добър е този антибиотик :thumbup: .Излекува гнойна рана в живеца на кобилката ми.А докторите казаха,че това е невъзможно да се излекува и ще окуцее гадинчето.
  • 0

Аватар
elka
Бонсай
Бонсай

Регистриран: 13 Апр 2007, 13:06

Мнениеот rosti » 13 Май 2009, 09:42

Саше,още едно изпитано от мен лично средство-малко белтък размесен със сапун .Вади направо жилото на цирея.
  • 0

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=102315&view=1&photo=1
Илачите на Баба
"Не ме успокоявай... Аз си знам.
Животът е и срещи, и раздели.
Почти така е и със любовта.
Нагазиш ли във нея - трябва смелост."Caribiana
Аватар
rosti
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 31 Яну 2007, 20:06

Мнениеот al.yank » 13 Май 2009, 10:25

Хора,това нещо май стана по-малко и взе да се прибира :D
  • 0

Аватар
al.yank
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Satori » 13 Май 2009, 16:20

По повод меда - той съдържа естествени антибиотици, наред с другите му лечебни свойства. Освен, че е всепризнат бабин илач, гледах по Анимал планет в сериала "Анимъл копс" - т.е. за животинската полиция в САЩ, как го използват на общо основание при рани.
  • 0

Satori
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 01 Юни 2006, 08:58

Мнениеот libra » 15 Май 2009, 15:29

Алпина щеше да пише рецептата на нейния крем - чакаме,моля!Някой знае ли съставките на така наречения Костинбродски мехлем-те са търговска семейна тайна ,но аз все пак да попитам!
  • 0

libra
Дръвче
Дръвче

Регистриран: 19 Мар 2009, 12:49

Мнениеот bu_art » 16 Май 2009, 12:24

Молко късно видях темата,но едно изпитано средство,с което излекувах цирей на крака на свекърва си е заешка мас.Но трябва да намерите някой ловджя,идеално изтегля всичко.
  • 0

Колкото,толкова.Илачите на Баба
Аватар
bu_art
Дръвче
Дръвче

Регистриран: 04 Юли 2008, 18:54

Мнениеот al.yank » 16 Май 2009, 13:24

Днес като се изкъпа детето,на "нещото"му се обели повърхностния слой кожа.Все така стои твърдо и с някакъв зачатък на бяло връхче,но не е така червено и е по-малко.Сериозно се замислям вече дали е цирей :think Но,ежедневно продължаваме да превим превръзки с ихтиол.
  • 0

Аватар
al.yank
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот mucun72 » 16 Май 2009, 15:10

al.yank написа:Днес като се изкъпа детето,на "нещото"му се обели повърхностния слой кожа.Все така стои твърдо и с някакъв зачатък на бяло връхче,но не е така червено и е по-малко.Сериозно се замислям вече дали е цирей :think Но,ежедневно продължаваме да превим превръзки с ихтиол.

Много изтегля дебела мара.На един лист се бели ципата отдолу,маже се с олио и се прави превъзка.За 2-3 пъти изтегля всичко.Циреят не е за подценяване.Преди години за малко да се оскатя,беше ми излязал един на гърба,точно на гръбнака.Той си работил навътре,след рязане на хирург се лекувах 3 месеца-всеки ден вадехме от дупката нещо като бял фитил,който се късаше и така 3 месеца,докато излезат корените му.Лекарят каза тогава,че ако съм чакала е можело да се стигне до парализа на краката.Сега имам огромен белег и на моменти ме боли.
  • 0

Аватар
mucun72
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 04 Мар 2008, 09:44

Мнениеот Satori » 16 Май 2009, 16:27

mucun72 написа:
al.yank написа:Днес като се изкъпа детето,на "нещото"му се обели повърхностния слой кожа.Все така стои твърдо и с някакъв зачатък на бяло връхче,но не е така червено и е по-малко.Сериозно се замислям вече дали е цирей :think Но,ежедневно продължаваме да превим превръзки с ихтиол.

Много изтегля дебела мара.На един лист се бели ципата отдолу,маже се с олио и се прави превъзка.За 2-3 пъти изтегля всичко.Циреят не е за подценяване.Преди години за малко да се оскатя,беше ми излязал един на гърба,точно на гръбнака.Той си работил навътре,след рязане на хирург се лекувах 3 месеца-всеки ден вадехме от дупката нещо като бял фитил,който се късаше и така 3 месеца,докато излезат корените му.Лекарят каза тогава,че ако съм чакала е можело да се стигне до парализа на краката.Сега имам огромен белег и на моменти ме боли.

Я пуснете снимка и/или дайте латинското на тая Дебела мара. Че май съм чувала на различни растения да викат така.
  • 0

Satori
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот root » 16 Май 2009, 16:42

Sedum maximum? Едра тлъстига, дебела тлъстига. Лошото при дебелецовите/тлъстигови е, че са много полиморфни. Но няма нищо чудно в това, че много от тях вероятно за полезни като медицински растения. Е, златен корен и той е от това семейство, и той полезен.
  • 0

Капли на лице - это просто дождь, а может плачу это я.
Дождь очистил все, и душа, захлюпав, вдруг размокла у меня...
Аватар
root
Дръвче
Дръвче

Регистриран: 07 Май 2007, 16:56

Мнениеот Alpina » 17 Май 2009, 20:53

Най после пускам рецептата за БЛАГ МЕХЛЕМ : 1 л студено пресовеан зехтин, 200 г чист пчелен восък (може с 20-30 г по-малко), 10 зърна тамян, 2 бучки захар, 1 кофичка от кисело мляко мъзга от дървовиден бъз (Sambucus nigra), белтъците на 5 яйца. Берат се миналогодишни, не по-стари, леторасти от бъз, с дебелина на палец. Обелва се горната светлокафява кора, отдолу остава една зелена проводяща тъкан, която е мъзгата и се остъргва с нож. Не е сложно. Загрява се зехтина, в него се добавят счуканите тамян и бучки захар, бърка се непрекъснато до стопяването им, После се стопява в зехтина и восъка. Тогава се поставя мъзгата и се оттегля на много слаб огън, защото кипи силно. Пържи се 3-4 мин. Добавят се разбитите на пяна белтъци, след като се изпържат и те до светложълто, се изважда всичко с решетъчна лъжица и останалия мехлем се прецежда през гъста цедка в бурканчета. Това е. Прави се по Великден. Имах и алтернативна рецепта, по-проста за изпълнение, която моя позната си прави на Еньовден, но засега не можах да я открия. Кремът има трайност 5 години, съхраняван в хладилник. Много ефикасен при слънчеви изгаряния. Аз го ползвам ежедневно, тъй като съм непрекъснато на открито. Ползва се за суха и нормална кожа, за загрубяла кожа, за напукани ръце и пети, фисури и пр.
  • 0

Аватар
Alpina
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 17 Фев 2007, 10:33

Мнениеот Satori » 18 Май 2009, 09:08

root написа:Sedum maximum? Едра тлъстига, дебела тлъстига. Лошото при дебелецовите/тлъстигови е, че са много полиморфни. Но няма нищо чудно в това, че много от тях вероятно за полезни като медицински растения. Е, златен корен и той е от това семейство, и той полезен.

Да, това май е най-широко използваното, поне у нас. Питах и мой приятел лекар, който ползва билки:

Илачите на Баба
  • 0

Satori
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

ПредишнаСледваща

Назад към Бърборилник