Илачите на Баба

На който му се говори каквото и да е различно от цветя - това е мястото
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите
Get Adobe Flash player

Мнениеот Калина-малина » 23 Яну 2008, 19:33

Тити, благодаря, първоначално за кърпата и ютията се сетих и бях в готовност, сега следвам съветите на Рости с морската сол.
Спатифилия, благодаря и на теб, сетих се от твоя пост за пъдпъдъчата мас. Нямам за съжаление, но когато беше малък, точно с това го оправях, имам си дружка, която ме снабдяваше, явно трябва да изискам пак.
Зареждайте се всички с пъдпъдъча мас, защото много помага! То да не се случва на никой, но ето аз бях забравила. :(
  • 0

"Във луничките на Пипи се оглеждам,
с Макс и Мориц палаво лудувам.
На самотната планета с принца малък
розата отглеждам......"
Аватар
Калина-малина
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 21 Мар 2007, 18:06

Мнениеот oxygen » 23 Яну 2008, 20:06

Аз знам един илач за ушички и като бяха малки децата им го правех и те се кефеха много!

значи: бархетно парче плат с размери почти на мъжка носна кърпичка се топи в разтопен пчелен восък. Правиш на фуния докато е топло, за да залепне и долу отрязваш връхчето колкото глава на топлийка не повече да е дупчицата. Ляга болен ежко на леглото настрани. Завиваш му лицето с кърпа и мушкаш фунията в ухото. Палиш я. До теб трябва да има легенче с вода. Огънят образува вакуум и изсмуква ушната кал и облекчава болката. Да гори докато може да търпи. После гасиш в легена и режеш и ще видиш вътре колко мърсотия е издърпало. Работи безотказно!
  • 0

Most people are only alive because it is illegal to shoot them.

Илачите на БабаИлачите на БабаИлачите на БабаИлачите на БабаИлачите на БабаИлачите на БабаИлачите на Баба
Аватар
oxygen
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 21 Авг 2006, 18:33

Мнениеот Калина-малина » 23 Яну 2008, 22:37

Окси, благодаря ти! :nod: :wink:
  • 0

"Във луничките на Пипи се оглеждам,
с Макс и Мориц палаво лудувам.
На самотната планета с принца малък
розата отглеждам......"
Аватар
Калина-малина
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 21 Мар 2007, 18:06

Мнениеот Iveto » 23 Яну 2008, 23:21

По аптеките продават т.нар. фитосвещи, които са точно като това, което е писала oxygen. Ако нямаш восък под ръка, а и са по-бърз и най-вече лесен вариант :) По същия начин се слагат в ухото и се палят. Усещането не е болка, а по-скоро гъдел :)
  • 0

Аватар
Iveto
Дръвче
Дръвче

Регистриран: 03 Юни 2006, 16:58

Мнениеот rosti » 24 Яну 2008, 11:45

oxygen написа:Аз знам един илач за ушички и като бяха малки децата им го правех и те се кефеха много!

значи: бархетно парче плат с размери почти на мъжка носна кърпичка се топи в разтопен пчелен восък. Правиш на фуния докато е топло, за да залепне и долу отрязваш връхчето колкото глава на топлийка не повече да е дупчицата. Ляга болен ежко на леглото настрани. Завиваш му лицето с кърпа и мушкаш фунията в ухото. Палиш я. До теб трябва да има легенче с вода. Огънят образува вакуум и изсмуква ушната кал и облекчава болката. Да гори докато може да търпи. После гасиш в легена и режеш и ще видиш вътре колко мърсотия е издърпало. Работи безотказно!

Това,което Окси го е писала съм го чувала,ама като ме е страх да пробвам.Често и аз имам проблеми с ушите и се чудя,дали да не го направя,но не е ли опасно. :(
Ще взема да си купя от тези фитосвещи и ще рискувам.Те са за изчистване на ушна кал,нали ,Иве?
  • 0

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=102315&view=1&photo=1
Илачите на Баба
"Не ме успокоявай... Аз си знам.
Животът е и срещи, и раздели.
Почти така е и със любовта.
Нагазиш ли във нея - трябва смелост."Caribiana
Аватар
rosti
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 31 Яну 2007, 20:06

Мнениеот Iveto » 24 Яну 2008, 11:55

rosti написа:Ще взема да си купя от тези фитосвещи и ще рискувам.Те са за изчистване на ушна кал,нали ,Иве?

Да, макар че аз ги ползвам предимно като ме болят ушите.
  • 0

Аватар
Iveto
Дръвче
Дръвче

Регистриран: 03 Юни 2006, 16:58

Мнениеот rosti » 24 Яну 2008, 11:59

Iveto написа:
rosti написа:Ще взема да си купя от тези фитосвещи и ще рискувам.Те са за изчистване на ушна кал,нали ,Иве?

Да, макар че аз ги ползвам предимно като ме болят ушите.

Моите уши ме болят точно от това,че често се събира ушна кал.
  • 0

Илачите на Баба
Аватар
rosti
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот oxygen » 24 Яну 2008, 12:56

Рости, имай предвид, че съм го правила на децата някъде след 5-6 годишна възраст и си умираха от кеф! Само ме питаха кога ще ни палиш ушите! То си е купон! Не знам как са тия фитосвещи. Ще си купя и ще пробвам да кажа каква е разликата! :thumbup:
  • 0

Илачите на БабаИлачите на БабаИлачите на БабаИлачите на БабаИлачите на БабаИлачите на БабаИлачите на Баба
Аватар
oxygen
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Satori » 24 Яну 2008, 14:20

Окси,

имай предвид, че понякога болка в ухо оможе да се дължи чисто и просто на възпален нерв. В такъв случай загряване от какъвто и да е вид е противопоказно. Също и при някои други възпаления. Като студентка така тръгнах да лекувам ухото на едно гадже по подобен начин, щото съм израстнала в дом, в който самолечението и бабините илачи бяха на голяма почит. После момчето отиде на лекар и оттогава ми държи влага това. Е, не ме заряза човекът :wink:

Другото за уши по принцип е, че промиването не е чак толкоз полезно, колкото някои лекари се опитват да ни внушат
  • 0

Satori
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 01 Юни 2006, 08:58

Мнениеот oxygen » 24 Яну 2008, 15:31

Сатори, да права си. Но това не загрява много.
А сега да дам отчет- купих си фитосвещи и пробвах, добре са. :thumbup: По-малки са от това, което правя аз, но поне си спестяваш омазването до уши с восъка, който после много трудно се почиства. :thumbup:
  • 0

Аватар
oxygen
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот rosti » 24 Яну 2008, 15:39

Сатори,точно това и аз съм чувала,че честото промиване на уши не е хубаво.Но какво да правя,като това при мен/натрупването на ушна кал/ става често?От това са ми и болките в ухото понякога.През година-две аз вися по лекари за промиване. :( Казвали са ми,че имам тесен ушен канал и от това се получава натрупването на кал.Не зная,какво да правя вече и си мислех да пробвам и по този начин,за който писа Окси,ама ме е шубе. :(
  • 0

Илачите на Баба
Аватар
rosti
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот oxygen » 24 Яну 2008, 16:06

Рости, отивай и си купи свещите. В упътването пише да се ползват 1 път месечно за почистване! Добри са! Няма да съжаляваш. Аз ги взех за 4,45лв!
  • 0

Аватар
oxygen
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот rosti » 24 Яну 2008, 16:07

oxygen написа:Рости, отивай и си купи свещите. В упътването пише да се ползват 1 път месечно за почистване! Добри са! Няма да съжаляваш. Аз ги взех за 4,45лв!

Наистина, ще взема да си купя и да пробвам.
:nod: :thumbup:
  • 0

Илачите на Баба
Аватар
rosti
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот kikabelata » 24 Яну 2008, 17:16

rosti написа:...През година-две аз вися по лекари за промиване. :( ...

че аз да бях така щях да викам ура! ходя през 6-8 месеца. не ме боли, просто ухото се запушва на 100% и нищо не чувам :( предишното джи пи ме всеки път ме пращаше на унг, но сегашнияе скръндзав на направления и ме промива сам, доста по-зле от специалиста. :thumbsdown: ще взема и аз да пробвам с тия неща.
  • 0

Който търси Кика, намира белята :twisted:
личен блог подарете бижу от онлайн магазин Нота Бене - http://notabenebijou.com
Щастието е да намериш 2 маслини в мартинито си, когато си гладен. След това попитай.
Аватар
kikabelata
Тормозератор
Тормозератор

Регистриран: 31 Май 2006, 15:51

Мнениеот rosti » 24 Яну 2008, 17:54

kikabelata написа:
rosti написа:...През година-две аз вися по лекари за промиване. :( ...

че аз да бях така щях да викам ура! ходя през 6-8 месеца. не ме боли, просто ухото се запушва на 100% и нищо не чувам :( предишното джи пи ме всеки път ме пращаше на унг, но сегашнияе скръндзав на направления и ме промива сам, доста по-зле от специалиста. :thumbsdown: ще взема и аз да пробвам с тия неща.

Ами поне затова направление не искат,така че :mrgreen: ....
  • 0

Последна промяна rosti на 24 Яну 2008, 18:03, променена общо 1 път
Илачите на Баба
Аватар
rosti
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко