Еписция (Episcia)

Подфорум за любителите на глоксинии и сентполии
admin
Site Admin

Еписция (Episcia) Може ли някой да ми каже как да гледам това цвете?Днес го купих от една баба на пазара.Тя ми каза,че обича влажния въздух и трябва да пулверизирам листата.Това вярно ли е защото като гледам листата са мъхести?Ако някой гледа това цвете ще съм благодарна да ми помогне
admin
Site Admin

В никакъв случай не бива да пулверизираш листата , напротив трябва да ги пазиш от вода. Аз лично я гледам на сравнително слънчево място и даже вече ми е напъпила. Не поливам често, само при засушаване.
admin
Site Admin

Благодаря!Друго си е да имаш информация от първа ръка.
admin
Site Admin

Еписцията наистина обича влажен въздух, но не да пръскаш директно листата! Много добре се развива на слънчево и проветриво място. Много красиво цвете!
admin
Site Admin

Не е проблем директното пръскане - правя го редовно (по-точно много често). Обаче трябва температурата да е висока, да няма течение нито пряко слънце докато листата са още мокри.
admin
Site Admin

Благодаря на всички за отговорите.
admin
Site Admin

Re: Еписция Първи цвят за тази година:
admin
Site Admin

Re: Еписция Цани много е хубава аз имам една пъпка на жълтата и чакам с нетърпение да цъфне. Ще пусна снимка тогава.
admin
Site Admin

Re: Еписция Амидала написа: Цани много е хубава аз имам една пъпка на жълтата и чакам с нетърпение да цъфне. Ще пусна снимка тогава. Амидала, аз също, но вече дълбоко се съмнявам, че е жълта Като гледам в руските сайтове, листата на жълтите еписции ми изглеждат доста по - тъмни, отколкото на нашите от БАН Предполагам, че до седмица - две ще се отвори и тогава ще видим!
admin
Site Admin

Re: Еписция Деси, моля те пусни снимка на пъпката, защото и аз помислих за пъпки нещо което излиза различно от листа, но ще се окажат май все пак листа, защото са още зелени. Радвам се че си я опазила, че нали помниш за размяната
Post Reply

Return to “Геснериеви”