Дайте дърводелец за трейажи

Всякакви идеи за градини, алпинеуми, декоративни езера, потоци, басейни и т. н.
admin
Site Admin

Дайте дърводелец за трейажи Живея в комплекс от затворен тип и терасите ни са разделени от плексигласови паравани, които много ни дразнят. Всички обитатели на комплекса сме на мнение, че ще изглежда много по-уютно ако преградим с ТРЕЙАЖИ. Моля за съвет! Къде и с кой трябва да се свържа, за да ни изработи такова нещо?
admin
Site Admin

За пръв път срещам тази дума и ми стана интересно.Потърсих в добрият чичко Гугъл и ето какво открих: "Трейажът е вертикална скара от летви и най-добре участва на места с нежелани гледки. Изпълнени с увивна растителност те най-точно определят понятието ”зелена стена", която може да скрие от една страна или да бъде декор за подчертаване на отделни елементи. За една малка вътрешна градина или дори тераса трейажът с увивните храсти е най-хитрият начин за озеленяване, без да бъде ”откраднато" и без това от малкото пространство. За да не се компрометира вашият трейаж, е важно неговата конструкция да отговаря на подбраната лиана, в зависимост от нейното тегло. По-леки видове са грамофончето и тунбергията, следват кичестата пасифлора, бръшлян, роза, а най-тежки са благоуханните глициния и текома. " http://www.ka6tata.com/articles.php?art ... 0%BE%D0%B9 Предполагам,че всеки добър дърводелец може да свърши работа,като му се каже какво трябва да направи По-важното идва след това-отглеждането на съответните растения,играещи роля на зелена стена.
admin
Site Admin

Да, точно това търся! Правилно е описано, добър съвет си ми дал lunen_sun, но всъщност на мен точно с това ми е свързан и въпроса: Ако някой е правил на скоро трейажи да ми даде координати на добрия дърводелец! Аз никого не познавам и ще съм благодарна ако ме насочите
admin
Site Admin

Аз не знам точно как трябва да изглеждат тези трейажи, но в Бриколаж има едни по-фини скари, върху които могат да се пуснат растения. Не съм сигурна, че ще свършат работа на целия комплекс, но може да ги разгледаш.
admin
Site Admin

Да, точно това е! Само, че ще трябва някой дърводелец да го изработи по индивидуални размери. Някой да се сеща за добър дърводелец???
admin
Site Admin

yanita написа: Да, точно това е! Само, че ще трябва някой дърводелец да го изработи по индивидуални размери. Някой да се сеща за добър дърводелец??? По-лесно се намира добър спътник в живота и печеливш лотариен билет, отколкото добър дърводелец и партньор за тенис.
Post Reply

Return to “Градини и озеленяване”