Петна по листата на абутилона

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

Абутилона ти случайно да не е пъстролистен. Аз имах такъв - на по светли и по-тъмни петна и яркостта на окраската зависи от осветеността: http://home-and-garden.webshots.com/pho ... 8483gBsLhk Инъче ако тези листа после падат, и при моите на периоди падат по няколко листа наведнъж, като постепенно пожълтяват. Премахвам ги и под тях си избива ново разклонение. Не се притеснявам от това, имам приятели, на които абутилоните си сменят листата до едно през периода на покой. Ако ще го държиш на по-светлото, му дай възможност да се адаптира. Не мисля, че е от изгаряне - едва ли все още пече толкова силно и продължително, а и гледам, че листа, които са едно до друго, но едното е по-младо, а само по-старото е засегнато. Новите листа, които излизат, имат ли нарушения ?
admin
Site Admin

Blakrosse, ако това е абутилона, който аз ти дадох - той е пъстролист и е същия като на снимката на Ванила.
admin
Site Admin

vanila_varna новите малки листа са си зелени.Доста от старите листа вече са пожълтели,но някакси на петна.Та се замислям дали наистина не е пъстролистен. Марги не е този,който ти ми го даде(той е в чашка с вода),този е другия който го имам от почти месец.Не съм сигурна какъв цвят е,казаха ми,че може да е от този който чашката отгоре е червена,а отдолу е жълт.Ще го чакам да цъфне,ако оцелее.Ето го как изглеждаше целия преди 7 дни,сега е доста прижълтял
admin
Site Admin

Моите по-масово жълтееха когато се наложи да ги преместя на по-тъмно място, явно се стресираха. Но сега е пролет и мисля, че скоро ще си изкара нови листа. А като започнеш и да ториш съвсем ще се оправи. Наблюдавай да не би новите пъпки в основата на листата да започнат да съхнат - обикновено когато това стане масово, проблема е по-сериозен.
admin
Site Admin

Благодаря ви много за съветите Махнах го от прозореца,пак е на светло,но не на директно слънце.Днес махнах пожълтелите листа и наторих със зелен кристалон.Стискам да се оправи!
admin
Site Admin

тая гадост е по розовия ми абутилон. колко точно да се шашкам?
admin
Site Admin

Моите имаха същите петна .Станаха чупливи по краищата и и накрая изсъхнаха(листата де).После се появиха нови листа, които са добре -съвсем зелени и хубави .Даже единият цъфти в момента.Така и не разбрах какво им беше
admin
Site Admin

о, той и моят цъфти, само намаля броя на цветовете, но има още пъпки. чупливи са по краищата, да, направо са си изсъхнали даже. но още не са жълти. последната снимка е на млад лист, излиза деформиран. снимките са отпреди няколко дни, сега като че ли не изглежда толкова зле. щом при теб е минало от само себе си, дано и при мен стане така.
admin
Site Admin

Е ,същото беше и при мен-листата сякаш бяха изгорени -толкова чупливи бяха и направо изсъхнаха Дано твоите се оправят
admin
Site Admin

И моя на скоро имаше същия проблем изпадаха му почти всички листа заедно с пъпките, почти го бях отписала обаче след като го преместих на остъклен балкон и му смених пръста се оправи изкара нови листа и пак ще цъфти.
Post Reply

Return to “Амарилисови”