Петна по листата на абутилона

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

Петна по листата на абутилона Моля помагайте,знаещи съфорумци! Защо листата на абутилона ми стават на петна?Вече има още 2-3 такива.Не го преполивам,на южен прозорец е
admin
Site Admin

да не е било на студено или да се е допирало да кажем до прозореца ?
admin
Site Admin

Не Змейчо.В нас е много топло(щом ходим по къс ръкав).Просто се чудя какво да го правя - да поливам ли,да торя ли?Прегледах листата - няма нашественици
admin
Site Admin

Понякога,особенно в слънчеви дни.стъклата на прозорците действат като лупа и изгарят по-нежните листа.Особенно ако имаш стъклопакет.
admin
Site Admin

Да. PVC дограма с К-стъкло.Да го махам ли от прозореца?Сложих го там,защото знам,че обичат слънце.
admin
Site Admin

Blakrosse написа: Да. PVC дограма с К-стъкло.Да го махам ли от прозореца?Сложих го там,защото знам,че обичат слънце. Да,махни го.По-добре ,ако имаш остъклен балкон,го изнеси.Ако не,поне го отдалечи от стъклото.
admin
Site Admin

al.yank написа: Blakrosse написа: Да. PVC дограма с К-стъкло.Да го махам ли от прозореца?Сложих го там,защото знам,че обичат слънце. Да,махни го.По-добре ,ако имаш остъклен балкон,го изнеси.Ако не,поне го отдалечи от стъклото. От слънцето е... и моят божур на остъклението е така...
admin
Site Admin

а на мен КАКТУС ми изгоря така тази зима. преди време случайно го видях - цялата му страна ( тази към прозореца ) беше станала жълта.
admin
Site Admin

Абутилона ти случайно да не е пъстролистен. Аз имах такъв - на по светли и по-тъмни петна и яркостта на окраската зависи от осветеността: http://home-and-garden.webshots.com/pho ... 8483gBsLhk Инъче ако тези листа после падат, и при моите на периоди падат по няколко листа наведнъж, като постепенно пожълтяват. Премахвам ги и под тях си избива ново разклонение. Не се притеснявам от това, имам приятели, на които абутилоните си сменят листата до едно през периода на покой. Ако ще го държиш на по-светлото, му дай възможност да се адаптира. Не мисля, че е от изгаряне - едва ли все още пече толкова силно и продължително, а и гледам, че листа, които са едно до друго, но едното е по-младо, а само по-старото е засегнато. Новите листа, които излизат, имат ли нарушения ?
admin
Site Admin

Blakrosse, ако това е абутилона, който аз ти дадох - той е пъстролист и е същия като на снимката на Ванила.
Post Reply

Return to “Амарилисови”