Декоративна оградка за прозорец-идеи?

Всякакви идеи за градини, алпинеуми, декоративни езера, потоци, басейни и т. н.
admin
Site Admin

Re: Декоративна оградка за прозорец-идеи? vanina написа: Всяка година слагам съндъци с висящи цветя и от външната страна на прозорците-на перваза.Обаче при по-силен вятър са ми падали съндъци ,а аз живея на втория етаж на къщата и има вероятност някой да пострада Решихме да сложив някаква оградка която да не позволява саксиите да падат. Ще се радвам на предложения защото нищо не ми идва на ум. Има специални поставки за съндъчета, които се закачват... От тях не може да падне нищо...
admin
Site Admin

Моя съседка си монтира оградки декоративни за первази от "Мосю Бриколаж"-на метър ги продават, имало различни модели. Стои много красиво. И аз смятам тези дни да ходя и да си правя моите первазил Тъй като са под наклон, тя ми даде още една идея-подпъхнала е летвички под сандъчетата и така те не се пързалят надолу, защото са подравнени.
admin
Site Admin

Re: Декоративна оградка за прозорец-идеи? sand wedge написа: Има специални поставки за съндъчета, които се закачват... От тях не може да падне нищо... Няма как да ги закача на перваза на прозореца,ако беше на тераса става ,но на прозореца не виждам начин Clivia ще погледна и аз в Бриколаж. Имаш ли представа от какъв материал са и колко е цената за метър?
admin
Site Admin

Огледай се за някое железарско ателие, обикновено имат разни модели от ковано желязо (е, колко е ковано е друг въпрос)
admin
Site Admin

Ванина, не си спомням нищо за цени, но са на метър-първо изчисли колко ще ти трябва заедно с подгъването, за да ги закрепиш. Трябва да са по-евтини , защото не са ковано желязо, а и имаш избор при орнаментите им.
admin
Site Admin

Аз също трябва да измислям нещо предпазващо от падане сандъчетата по первазите на прозорците и мислех да карам баща ми да спретне нещо най-обикновено, нали въпросът е да се акцентира върху китките Обаче сега няма начин да не отида до Бриколаж да проверя какви са тези декоративни оградки.
admin
Site Admin

Мъжът ми в момента твори! Навзел е разни железа ,заварява,пробива ,боядисва Само да спре вятъра и да я монтира и ще я снимам .
admin
Site Admin

Аз реших въпроса максимално евтино. Когато слагах ПВЦ дограмите и всичко около прозореца беше разбишкано, накарах майстора просто да сложи пред прозореца едно арматурно желязо, забито и циментирано в двата си края извън прозоречната рамка, П-образно. Той дори го уви с някакъв черен лейкопласт, за по-красиво, можеше и да се боядиса. Просто това железце е издадено толкова пред прозореца, колкото да задържи плътно едно сандъче, крачетата на П-то са някъде около 10 см., то си зависи и от широчината на перваза. Прозорецът ми не е широк, само метър и половина, и това, което може да се събере там, са три малки сандъчета. Отвътре не се вижда, отвън е само една черна линия, която идва някъде на 2/3 от височината на сандъчетата. Но ако има ентусиаст да майстори художествени решетки, защо пък не.
admin
Site Admin

Ето една идейка.Само че,наистина майстор трябва да го прави.
admin
Site Admin

Аз ходих до Бриколаж, но имаше само пластмасови оградки в пакет по 5 броя, някак си не се впечатлих от тях и стигнах до идеята за нещо сковано от бамбукови пръчки, но не е окончателна идея...
Post Reply

Return to “Градини и озеленяване”