каменна градина и водни растения

Всякакви идеи за градини, алпинеуми, декоративни езера, потоци, басейни и т. н.
admin
Site Admin

каменна градина и водни растения Имам едно каменно корито от време оно и искам да си направя каменна градина в него. Какви растения бихте ми препоръчали като имате предвид, че то не е голямо - 80х30х20 см е, и има дупка за оттичане на водата. Освен това имам голямо желание да си отглеждам и водна лилия и други дребни водни растения. Имам един дълбок 80-100 см леген, който мисля да заровя в земята и там да ги настаня. Но не видях да предлагате такива растения? Какво бихте ме посъветвали?
admin
Site Admin

Благодаря за изчерпателния отговор. Много ценна информация. Но въпросът ми беше също и дали Стрелиция предлагат водни растения? Аз как го виждам моето миниатюрно езеро? Естествено с дребнорастящи растителни видове. Виждам една тръстика Jancus effuses "Spiralis", една Pontenderia cordata, Houttuynia cordata - крайбрежно, Ceratophyllum demersum- за пречистване на водата. И разбира се една водна лилия, например Nymphea tetragona, която може да се равива при ниско ниво на водата.
admin
Site Admin

Камелия написа: Но въпросът ми беше също и дали Стрелиция предлагат водни растения? Не е сигурно, че Стрелиция ще видят въпроса ти тук. Питай ги в тяхната секция ето тук: http://forum.bimbargo.com/index.php?c=9
admin
Site Admin

Добре, благодаря ти
Post Reply

Return to “Градини и озеленяване”