Открих сезона

Всякакви идеи за градини, алпинеуми, декоративни езера, потоци, басейни и т. н.
admin
Site Admin

vanimel написа: Кондарева, най-искрени поздрави.Като знам че тази цялата красота минава през ръцете и кръста...шапка ви свалям. И все пак, Калина-Малина, макар да съм съм сигурна че всеки от нас си мечтае за вълшебна пръчица в края на деня когато едва-едва се тътри, би я отказал ако наистина му я дадяха. Познавам и хора, които си платиха и за проекта и за палмите и за потоците и за...ама с тях не мога тъй сладко-сладко да си бъбря. И едва ли те ще седнат да тропат във форума и да си снимат новоизлюпените си бебчета, кътани под стъкълце. Абе аз уж щях само да питам Кондарева http://kondareva.myphotoalbum.com/view_ ... d=P1010015 туй кошница ли е на дървото и как е направена, а то...Бабешка му работа, разприказвах се Приказвай си, аз те слушам с интерес. Права си за вълшебната пръчица, аз я исках само малко да форсирам нещата, но народа си е казал " Бързата работа, срам за майстора. ", така че ние спокойно и бавничко, живи и здрави, ще дойде време да му се радваме. Умората след такава работа е приятна и те удовлетворява напълно. Видя ли, че и аз се разприказвах?!
admin
Site Admin

Clivia написа: Кондарева , представям си колко е хубава природата в това село.Аз май не съм ходила там, но съм чувала хубави неща за този край. Хубава е. Ще взема да нащракам снимки следващия път. Селцето е мъничко и е разположено все едно на дъното на широка чаша. Наоколо има хълмове с липови, акациеви и смесени иглолистни гори. Като пояс около селото е разработена земя, на която има лавандулови полета. Точно преди селото пътя се спуска надолу. Като цъфне лавандулата и застанеш на високото се вижда цялото село все едно опасано от лилав пояс и зелените шапки наоколо. Да не говорим като лъхне ветрец какъв мирис се носи
admin
Site Admin

vanimel написа: Абе аз уж щях само да питам Кондарева http://kondareva.myphotoalbum.com/view_ ... d=P1010015 туй кошница ли е на дървото и как е направена, а то...Бабешка му работа, разприказвах се Кошница е, овесих я миналата неделя. Преди години си бях купила май от магазините по 1 лв три такива кошници - метални пръчки преплетени и синджирчета нагоре. Та тия кошници си прашасваха и ръждясваха на терасата в апартамента, докато синовете не ги изхвърлиха миналата седмица Застелих ги със съвсем обикновени, черни торби за смет, напълних ги с пръст, надупчих найлона отдолу да се отцежда водата и това е.
admin
Site Admin

Калина-малина написа: Пътеките бяха направени миналата есен, замислили сме и на други места, но ще се отложат за близко бъдеще, предполагам. Има още много като изпълнение и по къщата и по двора, но както казва Verio, щом всичко се прави с желание и общи усилия, резултата би трябвало да е добър. Благодаря и на двете ви за хубавите думи. Моят шеф все повтаря - "Со кротце, со благо и со малко кютек всичко става" Като прибавим и мерака - няма начин да не стане. А щом е направено с желание и общи усилия резултатите при всички положения ще са добри.
admin
Site Admin

"Со кротце со благо со дръвце о главо" Имам снимки малко снимки в албума си. В момента ги качвам останалите
admin
Site Admin

kondareva написа: vanimel написа: Абе аз уж щях само да питам Кондарева http://kondareva.myphotoalbum.com/view_ ... d=P1010015 туй кошница ли е на дървото и как е направена, а то...Бабешка му работа, разприказвах се Кошница е, овесих я миналата неделя. Преди години си бях купила май от магазините по 1 лв три такива кошници - метални пръчки преплетени и синджирчета нагоре. Та тия кошници си прашасваха и ръждясваха на терасата в апартамента, докато синовете не ги изхвърлиха миналата седмица Застелих ги със съвсем обикновени, черни торби за смет, напълних ги с пръст, надупчих найлона отдолу да се отцежда водата и това е. Благодоря за изчерпателния отговор. Изпотрепах се да си търся такава толяма кошница и не та не. Миналата година видях една аранжирана с каскадна петуния. Очите ми останаха в нея, ама много скъпо. Моля ако някой нейде види (ама празна) да ми се обади, да ми купи плащам+почерпка+каквото - такова. МОЛЯЯЯЯЯЯ
admin
Site Admin

За такава, направена от преплетена тел ли говориш? Май видях при Стрелиция. Без найлони, мъхове и т.н., само желязната част и синджири. Ако имам път скоро натам, ще проверя точно.
admin
Site Admin

При Стрелиция има, но и не само там. Аз ги виждам тия кошници абсолютно навсякъде, където продават цветя и саксии. Не вярвам да няма в Русе, просто не си се заглеждала. Хубаво е да се облицоват с мъх, после надупчен найлон и вътре почвата. Така като се погледнат отвън са много красиви. Особено като се напълнят със сакъзчета или каквото и да е висящо, изобилно цъфтящи.
admin
Site Admin

Titi написа: Не вярвам да няма в Русе, просто не си се заглеждала. Да, май напоследък ги мяркам на доста места. Ванимел, ако все пак не намериш, свиркай, тъй и тъй другата неделя съм в Русе, що да не почерпиш...
admin
Site Admin

В Русе няма поне по центъра. Даже говорих с продавач дето имал миналата година и питах дали ще има пак. Били скъпи, били от Холандия и май нямало да внасят. Даже днес обедната почивка влизах в два магазина за 1 лев ама - не. Да голяма с амо с тел и синджири. http://kondareva.myphotoalbum.com/view_ ... d=P1010015 http://kondareva.myphotoalbum.com/view_ ... d=P1010014 Като на Кондарева Кога ти е идването в Русе? За почерпка и всичко друго нямаш грижа. Обаче на 30 април и 1 май сме в Шумен на Мадара. Ако 29 си тук-пиши я работата опечена. Има място за преспиване и ракия за препиване. А в сайта на стрелиция гледах още преди да отида на флората имаше само пластмасови неща. Или не съм гледала където трябва.
Post Reply

Return to “Градини и озеленяване”