Количка за цветя

Всякакви идеи за градини, алпинеуми, декоративни езера, потоци, басейни и т. н.
admin
Site Admin

IONbonbon написа: kondareva написа: IONbonbon написа: В Praktiker има едни декоративни колички, които много ми харесват, но цената им е 160лв. Мисля да помоля баща ми като има време да ми направи една, но никъде в нета не можах да намеря снимка, приличат на тези домашните - за строителни материали В предишни броеве на списанието "Къща и градина" има даден чертеж как да си направим сами точно такава количка каквато искаш. Ако намериш някой, който да събира списанията - погледни там. Благодаря ти! Ще потърся. Аз имам всички броеве на Къща и градина, Йони, ако искаш, ще потърся( но другата седмица, че са ми в Сливен )
admin
Site Admin

tsvetinka написа: здравейте искам и аз да ви покажа количката, която направихме с моя приятел преди няколко дни http://www.snimka.bg/album.php?album_id=114620 Надявам се да ви хареса Страхотна количка сте направили. Още утре ще я покажа на мъжа ми, защото той миналото лято се опита, ама нищо не направи. С помощта на вашата снимка ми се струва, че ще му е много по-лесно. Кажи ми само колелото с какво изрязахте в кръг? И тревата изглежда в отлично състояние - гъста и тъмно зелена. Нашата доста пожълтя на петна през зимата, та сега ще се налага да се хвърля допълнително семе.
admin
Site Admin

Ето го отговора. Има едни тесни триончета с тях става а има и едни други (изфърча ми от ума и мисля как се казва вече 10 минути) електрически чиито нож се качва нагоре надолу. Е с това нещо биеш едни център О на окръжността забиваш едни пирон и връзваш конец. Конеца за машинката,и както си чувала със сигурност r на окръжностат е равен навсякъде => получава се перфектен кръг.
admin
Site Admin

erik_1001 написа: Ето го отговора. Има едни тесни триончета с тях става а има и едни други (изфърча ми от ума и мисля как се казва вече 10 минути) електрически чиито нож се качва нагоре надолу. Е с това нещо биеш едни център О на окръжността забиваш едни пирон и връзваш конец. Конеца за машинката,и както си чувала със сигурност r на окръжностат е равен навсякъде => получава се перфектен кръг. Благодаря за перфектното обяснение. Дай си бележника - шестица!
admin
Site Admin

tsvetinka написа: здравейте искам и аз да ви покажа количката, която направихме с моя приятел преди няколко дни http://www.snimka.bg/album.php?album_id=114620 Надявам се да ви хареса Наистина е страхотна, поздравления. Като я напълниш с цветя да я снимаш пак. Сигурно ще е много, много красиво.
admin
Site Admin

Titi написа: erik_1001 написа: биеш едни център О на окръжността забиваш едни пирон и връзваш конец. Конеца за машинката Благодаря за перфектното обяснение. Дай си бележника - шестица! Биеш центъра с моливче:-). забиваш пиронче в центъра, връзваш конец с дължината на радиуса, който искаш и накрая на конеца връзваш молив! Изчертаваш си окръжността и след това с трионче или "зегерче" си изрязваш колелото.
admin
Site Admin

казва се зеге или прободен трион.
admin
Site Admin

колелото всъщност е направено от 3 дъски. Двете странични ги изрязахме в полукръг не е перфектен, но стана добре. После трите дъсчици съединихме с пирончета,на които им отрязахме главичките по едно пиронче от всяка страна. За цветята вече съм сложила семена от петунии като пораснат ще ги слагам там. Като цъфнат ще пускам снимки
admin
Site Admin

Вярно, че зеге беше. Аз се сетих тая сутрин ама вчера го забравих.
admin
Site Admin

galia_sn написа: Аз имам всички броеве на Къща и градина, Йони, ако искаш, ще потърся( но другата седмица, че са ми в Сливен ) Да. Много ще съм ти благодарна! tsvetinka написа: здравейте искам и аз да ви покажа количката, която направихме с моя приятел преди няколко дни http://www.snimka.bg/album.php?album_id=114620 Надявам се да ви хареса Нещо подобно беше и тази, която харесах в Практикер. Много е красива. Поздравления!
Post Reply

Return to “Градини и озеленяване”