Нов живот

Всякакви идеи за градини, алпинеуми, декоративни езера, потоци, басейни и т. н.
admin
Site Admin

Re: Нов живот erik_1001 написа: Но в един момент стигате до старата бъчва, кошница и стол. Всичко е много интересно,чудесна идея и в най-скоро време ще прегледам тавана при мама Само не разбрах какво правим със стола?
admin
Site Admin

E виж сега, него забравих. Ами то от ЕГН-то (9404085347). Сега съм изморен и не мога да го преправя ама утре. Неска ме измъчиха с тия задачи ама поне ще ходя на републиканското.
admin
Site Admin

А какво е "съсли"?
admin
Site Admin

ravik написа: А какво е "съсли"? В някои плевенски села така наричат плъховете. От сто години не я бях чувала тая дума, чак ме върна в детството ми - баба ми все казваше: "Много съсели са се навъдили тая година".
admin
Site Admin

А помните ли репликата от "Бон шанс инспекторе",Камелия Тодорова към Велко Кънев:"Оооо,съсел"
admin
Site Admin

Ааа, плъхове значи. Пък аз даже и в речника я търсих тази дума.
admin
Site Admin

Не са плъхове, а сънливци - Glis glis, Dryomys nitedula, Muscardinus avellanarius.
admin
Site Admin

Добре. Е да се похваля. Неска местих юките да оградят мястото на бъчвата ми. Остават ми още 4 да преместя. После слагам бъчва и купувам леген на майка че ще трябва да приватизирам стария, защото се мада точно на бъчвата. Все едно съм го мерил.
admin
Site Admin

Така. Ето второто съобщение по темата за този месец (останалото беше СПАМ). Днес изкарах бъчвата. Муци стана. От чичо си пък земах едно каче (може да не сте чивали думата. Това е отрязан конус от дърво в който се слага кисело зеле и др.), което ще преправя за същата цел. Тъйде. Бъчвата я ошлафах, лакирах, боядисах обръчите, върнах ги на место, и днес взех бъчвата подмишница (малко трудно ) и я занесох на мъсто. Около нея сложил едно ниско полупълзящо, има восъчен налеп, и цвят сиво-син. Дупката за виното не съм запушвал а сложих малка саксиика с телбод. После взех на майка легена за пране, който невероятно точно пасваше и го напълних с пръст и компост и го метнах на мястото му в бъчвата. Юките подредих в кръг около бъчвата. В крайна сметка пак ми останаха свободни. Ако някой иска, мога да му дам. Махнах 1 количка трева. Ужас!!! После наместих розите по местата. Сега чакам малко да оправя алпинеума или по точно да махна мръсната детелинка.
admin
Site Admin

Ето как изглежда бъчвата ми: http://snimka.bg/album.php?album_id=94804&photo=45
Post Reply

Return to “Градини и озеленяване”