Тор от прилепи

Грижи за цветята - почви, семена, торене, препарати, поливане и инструменти
admin
Site Admin

Деси написа: А иначе си торя цвететата с Флоралин с Guano и вече са по-весели Кокошки няма ли из махалата, че да се чудите какви вносни л...на да купувате? Торът от кокошки става за същата работа - само го разбивате с вода, оставяте да престои 2 седмици и вземате извлека. Разреждате го да не прегорите растенията...
admin
Site Admin

Ами аз не съм много наясно,но двама от колегите ми са агрономи и никак не споделят идеята за кокошият тор,защото бил най-силен от всички естествени торове.Според тях вероятността да не улучиш дозата е много голяма....плюс това трябвало да съхне 2-3 години.............
admin
Site Admin

Деси написа: Ами аз не съм много наясно,но двама от колегите ми са агрономи и никак не споделят идеята за кокошият тор,защото бил най-силен от всички естествени торове.Според тях вероятността да не улучиш дозата е много голяма....плюс това трябвало да съхне 2-3 години............. Тия твои колеги колко години практика имат?
admin
Site Admin

Охо-ооо................sand wedge,извинявай,ако съм те подценила Чак сега видях профила ти Със сигурност много по-малко опитни са от теб А пък аз събирам информация от всякакви източници Още веднъж sorry
admin
Site Admin

Деси написа: Охо-ооо................sand wedge,извинявай,ако съм те подценила Чак сега видях профила ти Със сигурност много по-малко опитни са от теб А пък аз събирам информация от всякакви източници Още веднъж sorry Виж какво чадо, кокошата тор се смята много лесно - като вземеш доза 800-1000кг на декар, което е нормално за нея, правиш сметка че може да разбиеш 0.8-1.0кг тор с 15 литра вода за 1кв.м. Оттам смяташ, че това прави приблизително 30 саксии с диаметър 20см. и излиза дозата по 0.5л. на саксия. Тая доза им правиш сметката примерно за подхранване за 5 месеца и излиза 50мл. торова течност при подхранване на 2 седмици... Както казваше Шерлок - елементарно драги ми Уотсън Естествено, като подхранваш, ще съобразиш доколко почвата в саксиите е запасена с хранителни вещества и какво растение подхранваш - ако са орхидеи намаляш дозата, ако са листнодекоративни с буен растеж може спокойно да я завишиш...
admin
Site Admin

sand wedge написа: Виж какво чадо, кокошата тор се смята много лесно - като вземеш доза 800-1000кг на декар, което е нормално за нея, правиш сметка че може да разбиеш 0.8-1.0кг тор с 15 литра вода за 1кв.м. Оттам смяташ, че това прави приблизително 30 саксии с диаметър 20см. и излиза дозата по 0.5л. на саксия. Тая доза им правиш сметката примерно за подхранване за 5 месеца и излиза 50мл. торова течност при подхранване на 2 седмици... Както казваше Шерлок - елементарно драги ми Уотсън Естествено, като подхранваш, ще съобразиш доколко почвата в саксиите е запасена с хранителни вещества и какво растение подхранваш - ако са орхидеи намаляш дозата, ако са листнодекоративни с буен растеж може спокойно да я завишиш... Може ли малко по-бавно и на български, ако е възможно?
admin
Site Admin

Леля Петуния написа: Може ли малко по-бавно и на български, ако е възможно? С една дума - около килограм пресен кокоши тор разбиваш с 15л. вода. Като престои 2-3 седмици вземаш от извлека и поливаш през 2 седмици по 50мл. на саксия с диаметър 20см. на по-малките - по малко, на по-големите - повече Така добре ли е?
admin
Site Admin

sand wedge написа: Леля Петуния написа: Може ли малко по-бавно и на български, ако е възможно? С една дума - около килограм пресен кокоши тор разбиваш с 15л. вода. Като престои 2-3 седмици вземаш от извлека и поливаш през 2 седмици по 50мл. на саксия с диаметър 20см. на по-малките - по малко, на по-големите - повече Така добре ли е? другата седмица отиваме на село и нападам курника
admin
Site Admin

Titi написа: другата седмица отиваме на село и нападам курника ама какво са ти направили кокошчиците!...
admin
Site Admin

sand wedge написа: Така добре ли е? Супер! Таман като за мене!
Post Reply

Return to “Техники и материали”