Хибискус - проблем?

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

Сега видях на bimbargo хибискуса.Моя жълтият изглежда по същия начин, една пъпка отвори две паднат -същите признаци с тази разлика ,че открих финни паяжинки по връхчетата. Явно са доста капризни тези цветя .Да попитам с би 58 мога ли да ги унищожа ,защото това имам в момента?
admin
Site Admin

Хубавият ми жълт хибискус го уморих. Май умря от недостатъчно вода, в съчетание с пълно пренебрегване (такъв период ми беше, пък и отсъствахме от вкъщи доста). Две години ме радваше с редовен цъфтеж и пълна непретенциозност... Отвратителна съм.
admin
Site Admin

Сатори, ако не си го изхвърлила още - отрежи някое клонче и виж дали е поне малко зелено - ако да - ще се съвземе. При мен една кафява клечка, която мислех за умряла, но ми беше жал да изхвърля /пък и ме мързеше/ след 6 месеца изби и тръгна.
admin
Site Admin

Blue sky написа: Сатори, ако не си го изхвърлила още - отрежи някое клонче и виж дали е поне малко зелено - ако да - ще се съвземе. При мен една кафява клечка, която мислех за умряла, но ми беше жал да изхвърля /пък и ме мързеше/ след 6 месеца изби и тръгна. Ми не съм го хвърлила, но не съм го и поливала от доста време. Ей сега отивам да проверя. Ако има зелено - да поливам внимателно, така ли? Или да отрежа и да сложа във вода за вкореняване? Благодаря. ПС Уви, Мара Прибраната го е хвърлила при разчистването. Въпросите ми остават обаче.
admin
Site Admin

Съжалявам за прибраната .... Поливаш, внимателно - по малко и на по-голям период, така че корените да не загният, просто да има достатъчно влага, за да събуди спящите пъпки. Отрязана спаружена дървесина не се реанимира.
admin
Site Admin

Е не! Вече ще се побъркам. Пак има белокрилка. ПИСНА МИИИИИИИ!
admin
Site Admin

Какво е това по листата и с какъв препарат да го разкарам? Имам моспилан - ще свърши ли работа?
admin
Site Admin

Re: Хибискус - проблем? При мен има някакъв друг проблем, листата постепенно жълтеят и падат, като в основата на листото се появява нещо черно Последна промяна от Julie на 18 ное 2008, 15:48, променено общо 1 път.
admin
Site Admin

Re: Хибискус - проблем? svetli1950, чак сега и виждам въпроса, като светна темата. Прилича на яйца от белокрилка. Ако все още не си се преборила с проблема....
admin
Site Admin

Re: Хибискус - проблем? Julie написа: При мен има някакъв друг проблем, листата постепенно жълтеят и падат, като в основата на листото се появява нещо черно Моите така пожълтяват от акарите, а ги избиваше черно като мухъл, защото бяха на непроветриво място зимата, зад пердетата. Черното е от влагата със сигурност, защото ми плъзва и по прозорците където имам саксии и се налага често да забърсвам.
Post Reply

Return to “Амарилисови”