Хибискус - проблем?

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

Мен ако питаш, нищо му няма. Ако не виждаш и вредители няма място за тревога. Не мога да видя добре дали е малко растението. Ако е така, не се тревожи, просто се мъчи да се адаптира и силите му са насочени към коренообразуване. Ако и условията му към момента не са оптимални поради зимния сезон, според мен това е причината и ще се оправи от самосебе си. Можеш да подхранваш с Кристалон, ако корените са достатъчно големи, т.е. ако не е нововкоренен, за да се засили и растежа на листната маса. Аз съм имала такива растения - когато вкоренявам резници листата не винаги се оформят правилно, а зимата и разни други необясними аномалии се получават - но като се адаптират окончателно и успея да им осигуря по-добри условия проблема изчезва.
admin
Site Admin

Разстението е голямо http://www.snimka.bg/album.php?album_id=114800&photo=9 Донесоха ми го зимата и май ще трябва да се примиря, че проблемът е адаптацията...
admin
Site Admin

Като се "пробуди" съвсем ще се оправи Не се тревожи. Само започни да подхранваш и му намери слънчево местенце.
admin
Site Admin

Преди 2 седмици си взех хибискус-жълт.Нямам много опит с цветята,особено с хибискусите този ми е първия.Пресях го 3-4 дена след като го взех в керамична саксия,на слънчево място е ,без да е пряко огряван,поливам го нормално-без да го давя.Но уви почти всички пъпки опадаха.Листата му изглеждат по същия начин.Не съм го торила.Не съм го подрязвала.Къде бъркам?Моля ви за помощ!
admin
Site Admin

Нормално е да опадат пъпките - след като си го занесла в къщи и пресадила. Ще се възстанови. И няма никакъв проблем със слънцето - даже напротив - хибискусите обичат слънцето. Успех и много да ти цъфти.
admin
Site Admin

dany написа: Преди 2 седмици си взех хибискус-жълт.Нямам много опит с цветята,особено с хибискусите този ми е първия.Пресях го 3-4 дена след като го взех в керамична саксия,на слънчево място е ,без да е пряко огряван,поливам го нормално-без да го давя.Но уви почти всички пъпки опадаха.Листата му изглеждат по същия начин.Не съм го торила.Не съм го подрязвала.Къде бъркам?Моля ви за помощ! съвсем нормално е да опадат пъпките след пресаждането и смяната на мястото. Листата също. Няма за какво да се притесняваш, никъде не бъркаш, просто му трябва време за климатизация. Поливай тогава, когато почвата изсъхне и не тори около месец след като си го пресадила в новата почва. Успех
admin
Site Admin

Много ви благодаря!Това лято имах на терасите много и различни цъфтящи пак за първи път.Тъкмо се зарадвах,че са ми благодарни за грижите и белокрилката им разказа играта.Страхувах се,че и с новите ми цветя ще се случи нещо такова.Ще се старая и дано цъфне и се чувства добре в новия си дом.Желая ви успешен ден
admin
Site Admin

Изобщо не съм сигурен какво му е. От около месец и половина всички пъпки аха да се отворят и падат изсъхнали. Сега пък и листата взеха да пожълтяват. На югоизточна тераса е на слънце, няма буболечки (вече). HELP!!!
admin
Site Admin

Ако си сигурен, че наистина няма буби (най-вече акари) можеш да започнеш да поливаш с магнезиев сулфат (англ. сол - 1 чаена лъжичка на 1 л. вода) и с хелатно желязо, като редуваш поливките. Едната седмица поливай с едното, следващата седмица -с другото. Ако е хлороза добре се отразява и покиселяването на водата, с която поливаш. Например, ако се подкиселява с винен оцет има по-бързи резултати отколкото с лимонов сок и трябва да се сложи повечко, а не няколко капки. Например 1 ч.л. оцет на 1 л вода. Междуверменно ториш редовно с бял кристалон. Пробвай и листно торене с Тера-Сорб.
admin
Site Admin

Няма акари, няма белокрилка. Пръскан е с Нуреле и Талстар (покрай тагетисите с акари напръсках и тях), всеки месец им слагам хелатно желязо, всяка седмица торя с бял кристалон. Абе това цвете откакто съм го купил преди година и половина все проблеми и проблеми. Ама си расте и цъфти де. Ама много ме мъчи.
Post Reply

Return to “Амарилисови”