Хибискус - проблем?

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

Прочетох мненията по-горе. 1-2-3 на Тити и не разбрах защо жълтеяр листата на моя. На южен прозорец е - светлина има, даже много. Торя. За пресаждане - незнам, е от август и невярвам да се нуждае. Три са един до друг и останалите цъфтят на 4-5 дена. Този има пъпки, но падат. Цъфна само веднъж преди 2 седмици./през лятото цъфтя 2-3 пъти/. Няма с какво да направя снимка на листата, но тук се вижда малко зад прозореца. Само едно нещо ме безпокои, но незная какво е. Листата са малко лепкави. Преди 2 дена ги напръсках с Децис
admin
Site Admin

Може би въпросът е с какво ториш?Да не би да има нужда от желязо?Аз само гадая,иначе ако знаех какво точно искат пусти хубискуси,и моите щяха да цъфтят
admin
Site Admin

И аз имах подобен на твоя проблем. Ето я темата http://forum.bimbargo.com/viewtopic.php?p=29678#29678 Беше в този "прелестен" вид цяло лято, но цъфтя като разпран. Послушах съветите, които ми дадоха. Листата станаха по-равномерно зелени, но все още твърде светло зелени. И е някак си компактен, листата са много сбити едно до друго. И пак се кани да цъфти. В момента е на югоизточен прозорец.
admin
Site Admin

Доколкото виждам на тази снимка: листата са ярко жълти, което си мисля, че не би трябвало да е от липса на торове. Ако липсваха хранителни вещества, мисля, че щяха да бъдат "по-шарени". При мен се получиха такива ярко жълти листа, когато имах нападение от акари. Също ми бяха леко лепкави листата. Според мен, огледай го хубаво. Други идеи нямам.
admin
Site Admin

Благодаря ви. И аз си мисля за вредител, но нищо не виждам. След като я напръсках спря лепкавото. Ще си купя лупа и пак ще гледам.
admin
Site Admin

Thalia, виж в тази тема, в третия пост, частта за желязото- има обяснения и за други вероятни причини за жълтеенето на листа при хибискуса:http://forum.bimbargo.com/viewtopic.php?t=1273&start=0
admin
Site Admin

При мен се получава така, когато след редовно поливане + торене (с всяко поливане) рязко занемаря хибискусите - поливам по-рядко и без тор. Като възвърна предишния им ритъм листата спират да жълтеят така. Но пък при мен няма нищо лепкаво. Ако не си им сменила начина на гледане, нямам идея какво би могло да бъде...
admin
Site Admin

Щом лепне, просто НЯМА НАЧИН да няма гадини, нищо, че не ги виждаш
admin
Site Admin

И при мен лепнат някои листа, но единствено регистрирам по някоя белокрилка. И направо като ви гледам вашите има нещо много странно в моята, ама много Торя всяка седмица с бял клисталон и тия листа все си седят в този светлозелен вид. Иначе си расте, не пожълтяват листа и не падат. Даже се кани да цъфти. И е една компактна - листата са и едно върху друго.
admin
Site Admin

Не му ли е голямшка саксията? Шефе, ти тъмнозелен ли го купи? А пробвал ли си да го пръскаш с Лактофол за зелени листа? Доста е ефикасен (Има го при Стрелиция).
Post Reply

Return to “Амарилисови”