Екопочва

Грижи за цветята - почви, семена, торене, препарати, поливане и инструменти
admin
Site Admin

Екопочва Позволявам си да сложа този за калонхоето тук. lunen_sun написа: Много е красиво,но в тази екопочва да не се скапе Тя не е ли за по-влаголюбиви растения? Някой ме посъветва за Др. Лъки Бамбу да взема такава почва. Може ли някой да разясни за нея?
admin
Site Admin

Да,моя е в такава и расте безпроблемно.Ето го-http://www.snimka.bg/album.php?album_id=30518&photo=74 Това са едни малки перлички,които се накисват в 1л. вода за 8часа и увеличават обема си стократно.Обогатена е с тор и това я прави подходяща за вкореняване на резници или просто за декорация(вместо вода)Някои растения (като въпросната драцена) могат изцяло да виреят в екопочва,също и влаголюбиви.Дават трайност 1година.Като почне да засъхва,се долива вода,изчаква се добре да набъбне и се отцежда от водата.
admin
Site Admin

Аз хич не съм доволна - купувала съм в различни опаковки на различни фирми и това което сложа се скапва много бързо.Вярно с драцена не съм пробвала...
admin
Site Admin

Преди години в такава почва си завъдих някакви гадни червеи. Откъде се появиха?...Не знам.
admin
Site Admin

В някой от руските сайтове имаше след някои от растенията споменато,че може да расте на"гидропонике"-не знам дали имат в предвид същата почва,но не е за всичко според мен-напр.тук по-надолу http://www.flora.rb.ru/rasteniya/kalla/kalla.html
admin
Site Admin

аз правя стъкла с екопочва, драцени ... и фитонията също добре се развива вътре. Но нещо не съм доволна от това, че много бързо се слягват кристалите и през 2 седмици се налага да ги допълвам. Дори една клиентка дойде да си купи кристали, защото са и подарили такова (от моите) и се е слегнало
admin
Site Admin

Сложила съм в еко почва скиндапсус.Като я купувах ми казаха,че трябва да има вода в съда и като започне водата да изветрява, се долива още.Т.е. в сферата има постоянно вода.Загни ми първия резник така и сега съм сложила един вече окоренен,но гледам,че върховете на корените са взели да покафеняват.И като влязох да прочета тук-какво да видя-до колкото разбрах не трябва да се задържа вода в сферата.Правилно ли съм разбрала?
admin
Site Admin

екопочва Четвърти месец държа сингониум в екопочва.Като видя че 1-2 см.от повърхността е суха доливам вода.Впрочем ,ако имаш желание влез в албума ми и ще видиш.
admin
Site Admin

екопочва На 9 стр. сн.№7- само най-голямото листо не се е развило в екопочвата.Сега още е напускало и големи корени има.Има и други -в едни колбички,но там екото е много тъмна и не се разбира,затова обяснявам къде.Извинете
admin
Site Admin

Re: екопочва cvetolubka написа: Четвърти месец държа сингониум в екопочва.Като видя че 1-2 см.от повърхността е суха доливам вода.Впрочем ,ако имаш желание влез в албума ми и ще видиш. Тоест в съда има вода постоянно.Така ли?1-2 см от повърхността-от кристалите надолу ли?Извинявай за елементарите въпроси,но наистина не мога да го видя много хубаво,а съм се заинатила да си направя нещо в еко почва и трябва да разбера
Post Reply

Return to “Техники и материали”