Анемония - луковици

Форум за пролетните и есенни луковични цветя. Съвети за отглеждането им и помощ при проблеми.
Get Adobe Flash player

Анемония - луковици

Мнениеот Divnamey » 31 Окт 2006, 19:12

Днес си купих луковички от Анемония (същия синьо-лилав цвят като на Стелла :) . Кога трябва да ги засадя? Сега подходящо време ли е? И втория ми въпрос - подходящо ли е това цвете за сандъче и колко луковички да сложа в сандъчето (те са общо 15 луковички).
  • 0

Аватар
Divnamey
Дръвче
Дръвче

Регистриран: 01 Авг 2006, 14:16

Мнениеот clematis » 31 Окт 2006, 21:31

Накисни ги предварително за 10-12 часа. Можеш да ги сложиш на разстояние десетина см.
Садят се през есента също както и през пролетта.
  • 0

Аватар
clematis
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 31 Май 2006, 20:21

Мнениеот ani_ » 01 Ное 2006, 15:32

Аз преди месец си засадих 4 луковички в една саксия без да съм ги правила нищо и вече гледам са си изкарали малки листенца :) надявам се когато им дойде времето и да цъфнат :)
Успех и на тебе :thumbup:
  • 0

Аватар
ani_
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 21 Сеп 2006, 13:11

Мнениеот Divnamey » 01 Ное 2006, 15:46

Аз ще пробвам тази вечер да ги накисна във вода (както препоръча clematis) и после ще ги сложа в някакво сандъче. Ама ако трябва растоянието да е 1о-тина сантиметра, няма да събера всичките луковици в едно сандъче. Така, че ще засадя само половината луковици. :)
  • 0

Аватар
Divnamey
Дръвче
Дръвче

Мнениеот Moria » 01 Ное 2006, 15:48

Накисването във вода на анемонето може и да не е задължително, но е препоръчително. :thumbup:
  • 0

Moria
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 04 Юни 2006, 22:19

Мнениеот delfin » 03 Ное 2006, 11:30

луковиците вадят ли се всяка година като тези на лале и зюмбюл
  • 0

Аватар
delfin
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 16 Окт 2006, 10:32

Мнениеот Svetlana » 03 Ное 2006, 12:39

Много внимателно с поливането. Аз сложих една грудка за проба преди около месец, но вчера видях, че е изгнила :(
  • 0

Аватар
Svetlana
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 22 Сеп 2006, 12:38

Мнениеот slim4o » 05 Ное 2006, 19:08

Здравейте всички в този форум. Първо искам да се извиня че няма да пиша във форума по проблеми с отглеждането на цветя, но мисля че това е единствения форум в който мога да получа информацията която ми е нужна. Става въпрос за АНЕМОНИЯТА. В момента се опитвам отново да запаля оганя на любовта между мен и една много важна и обичана от мен личност :kiss . Та по този повод сам решил да иаползвам езикът на цветята. Според Езикит на цветята- Анемонията сдобрява влюбените. Но я тълкуват и като предупреждение: "Прекалено си недостъпна в любовта. Обърни ми внимание."
И така подаряваето на Анемония или букет от анемонии влиза в моя план. Лошото обаче е че нямам кой знае какви познания за цветя и в частност за Анемонията. Това което искам да ви питам е: По това време могали или да намеря такова цвете(АНЕМОНИЯ)?Каде мога да го намеря? какви са му долу-горе цените? С какво може да се аранжира? Имали анемония,която се отглежда в саксия като стайно растение?
Благодаря предварително на всички които ще се отзоват на това съобщение! И се извинявам още веднаж, че съдържанието му не е свързано с отглеждането на растения!
  • 0

slim4o
Семенце
Семенце

Регистриран: 05 Ное 2006, 18:31

Мнениеот Мъни » 05 Ное 2006, 19:42

slim4o, здравей!!! Пиши първо от къде си!
Напоследък не съм виждала да продават растения, само луковици...
  • 0

Здравейте, аз съм будната Ви съвест - възпитана, учтива и добра.
Ще ви напътствам, ала най-добре ще бъде да Ви спестя голямата метла...

моите албуми / моите албуми2 / Амарилиси`09
Аватар
Мъни
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 31 Май 2006, 17:24

Мнениеот clematis » 05 Ное 2006, 22:12

slim4o написа:Благодаря предварително на всички които ще се отзоват на това съобщение! И се извинявам още веднаж, че съдържанието му не е свързано с отглеждането на растения!

Здрасти, slim4o! Бих казала, че въпросът ти е от изключителна важност и заслужава всичкото внимание на цветарите, което, сигурна съм, ще получиш. :)
Бих ти помогнала с удоволствие, но имам само една нещастна малка анемонийка в градината, която дори не е цъфтяла още тук. Има едни прекрасни бели анемонии /аnemone japonica/, виждала съм ги в градините, но след този студ едва ли ще намериш нещо, даже и да търсиш.
Идеята ти е малко странна, защото предполага, че и другите трябва да са запознати с тези тълкувания. А те са в изобилие навсякъде и всякакви. Така че можеш да минеш и без анемонии, други цветя също биха ти свършили работа, по-важно е това, което искаш да кажеш.
Някога беше така, но сега времената са по-модерни, знам ли? :wink:
Май цветята не се тачат твърде много в днешните модерни времена :lol: Пък ако държиш на анемония, посади си и като стане - готово!, имаш необходимото цвете.

Постът ти ме накара да се усмихна и стана повод да погледна напосоки в нета. Има какви ли не любопитни и весели неща за значението на цветята.
Ето тук пускам нещо, може да ти се види интересно, а и на другите също :flower

http://www.flowersociety.com/flower-meanings.html

http://www.flowersociety.com/birth-flowers.html

/Не знам дали Главният Шеф прави нещо, но ми зачезна част от поста по време на писането. Не е хубаво така :) /
  • 0

Аватар
clematis
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 31 Май 2006, 20:21

Мнениеот slim4o » 06 Ное 2006, 01:45

здрвейте отново :)
по повод
"slim4o, здравей!!! Пиши първо от къде си!"

да кажа че в момента се подвизавам в София където съм и студент
:)

Тъй като виждам че макар от скоро публикувано съобщението ми предизвиква някакъв интерес у цветарите ще ви кажа за какво точно ми трябва и какво точно съм намислил. :)
Както вече казах в предното си съобщение искам да подаря това цвете-Анемония заради значението му според езикът на цветята. този петък имам среща с момичето, на което искам да подаря анемонията и с което искам да се сдобря. ако успея да намеря това цвете ще и го подъря заедно с един плик, който ще я помоля да отвори щом се върене от срещата с мен. в плика ще има разяснение относно цветето и неговото значение според езикът на цветята а именно
мисля че посланието поднесено по този начин е много оригинално и определено много силно.

за това отново да помоля

Ако някой знае къде мога да намеря това цвете Анемония да напише няколко думи във форума :)

Благодаря на тези, които вече показаха загриженост към проблемът ми!:)
Благодяря и на всички онези, които няма да подминат с надсмешка съобщенията ми! :)

Мисля че в този форум има много готини и отзивчиви хора готови да помогат с каквото могат! :)
  • 0

slim4o
Семенце
Семенце

Регистриран: 05 Ное 2006, 18:31

Мнениеот Divnamey » 06 Ное 2006, 09:43

slim4o, съжалявам, но не съм виждала да се продава това цвете в саксия, а по това време не знам дали въобще има цъфнала анемония. Аз имам само луковички. Бих ти предложила да й подариш друго цъфнало цвете, а ако много държиш на анемонията засей й няколко луковички в красива саксия, която да й подариш с посланието в плика. Нека тя сама отгледа това цвете. Успех :thumbup:
  • 0

Последна промяна Divnamey на 06 Ное 2006, 09:44, променена общо 1 път
Аватар
Divnamey
Дръвче
Дръвче

Мнениеот lunen_sun » 06 Ное 2006, 09:43

Не знам дали ще намериш точно това цвете,но подкрепям Клематис-всяко друго би свършило работа,ако чувствата са истински :nod:
Искрено ти желая успех :thumbup:
  • 0

Живея днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
Амарилиси Лилиуми Хибискуси
Аватар
lunen_sun
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 01 Юни 2006, 07:19

Мнениеот Moria » 06 Ное 2006, 11:58

Привет Slim4o. Идеята ти е чудесна, но си усложняваш живота като търсиш конкретно анемоне,което ще ти е трудно да намериш сега. Затова потърси го, но ако не намериш не се отказвай.
Всяко цвете би сдобрило влюбени ако е избрано със сърце . Заложи на това, което идва отвътре, а не това, което хората биха изтълували отвън.
Успех. :heart
  • 0

Moria
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 04 Юни 2006, 22:19

Мнениеот Мъни » 06 Ное 2006, 14:17

Много ми допада начинът ти на мислене!
За съжаление никъде не виждам анемонета....
Мисля, че наистина вариантът с луковицата, която момичето само да отгледа + някакво друго цъфнало цвете (, което също да отразява нещо сериозно) е най-удачен в случая. Просто в момента няма цъфнали анемонета (, а и никога не съм виждала да ги продават така - нито в саксия, нито в букет).
Успех!!!!
  • 0

Последна промяна Мъни на 07 Ное 2006, 01:31, променена общо 1 път
Здравейте, аз съм будната Ви съвест - възпитана, учтива и добра.
Ще ви напътствам, ала най-добре ще бъде да Ви спестя голямата метла...

моите албуми / моите албуми2 / Амарилиси`09
Аватар
Мъни
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 31 Май 2006, 17:24

Следваща

Назад към Луковични