Кактус

Всичко за отглеждането и проблемите на кактусите и сукулентите
Post Reply
admin
Site Admin

Кактус Цитат Здравейте! Моля за помощ може и да има подобна тема, но аз не съм я видяла за което се извинявам. Имам кактус от години подарък ми е. Беше много висок но целият се счупи. Почистих го, махнах развалената част и го сложих в саксийка. Моля дайте ми съвет как да го запазя. По принцип не разбирам от цветя и за това търся съвет. Благодаря предварително.
admin
Site Admin

Re: Кактус Цитат По принцип, трудно се дава съвет без да има снимки, още повече че често обектът дори не е и кактус. Ако снимката е непреодолим проблем, тогава: - ака кактусът е бил счупен, без да има загниване по стъблото: отрязва се до здрава тъкан както горната, така и долната част. Допълнително се оформя "фаска" на отреза. Долната част се оставя в саксийката и се гледа нормално, за да пусне издънка. Горната част се подсушава поне седмица на топло във вертикално положение, след това се засажда в леко влажен субстрат и се държи на топло, докато се вкорени. Може и да се остави без засаждане, докато почнат да пробиват корени. - ако счупеното е в резултат на загниване, общо взето процедурата е същата, но усложнена, според зависи... От мен без снимка толкова.
admin
Site Admin

Re: Кактус Цитат Ами той беше доста висок, но за това време и не съм го виждала да цъфти. Бил е счупен и след това е започнал да загнива. Когато го извадих от саксията от вътре беше тъмен цветът и на долу вече беше с бежов цвят на стъблото.изрязах го до бялата част като отдолу също имаше оформена чашка и коренчетата под нея.После го върнах в саксийката и го сложих до източния прозорец. в момента изглежда така, но не е изгнила тази част
admin
Site Admin

Re: Кактус Цитат има вид на абсолютно и напълно изгнила!
admin
Site Admin

Re: Кактус Цитат Оле, като поисках снимка, все пак не очаквах да видя такова нещо . Хора, преди да приберете кактус вкъщи, поне нещичко прочетете и не го давете поне зимно време
admin
Site Admin

Re: Кактус Цитат има ли спасение за него?
admin
Site Admin

Re: Кактус Цитат не такова нещо....
admin
Site Admin

Кактус Здравейте! Моля за помощ може и да има подобна тема, но аз не съм я видяла за което се извинявам. Имам кактус от години подарък ми е. Беше много висок но целият се счупи. Почистих го, махнах развалената част и го сложих в саксийка. Моля дайте ми съвет как да го запазя. По принцип не разбирам от цветя и за това търся съвет. Благодаря предварително.
admin
Site Admin

Re: Кактус По принцип, трудно се дава съвет без да има снимки, още повече че често обектът дори не е и кактус. Ако снимката е непреодолим проблем, тогава: - ака кактусът е бил счупен, без да има загниване по стъблото: отрязва се до здрава тъкан както горната, така и долната част. Допълнително се оформя "фаска" на отреза. Долната част се оставя в саксийката и се гледа нормално, за да пусне издънка. Горната част се подсушава поне седмица на топло във вертикално положение, след това се засажда в леко влажен субстрат и се държи на топло, докато се вкорени. Може и да се остави без засаждане, докато почнат да пробиват корени. - ако счупеното е в резултат на загниване, общо взето процедурата е същата, но усложнена, според зависи... От мен без снимка толкова.
admin
Site Admin

Re: Кактус Ами той беше доста висок, но за това време и не съм го виждала да цъфти. Бил е счупен и след това е започнал да загнива. Когато го извадих от саксията от вътре беше тъмен цветът и на долу вече беше с бежов цвят на стъблото.изрязах го до бялата част като отдолу също имаше оформена чашка и коренчетата под нея.После го върнах в саксийката и го сложих до източния прозорец. в момента изглежда така, но не е изгнила тази част
Post Reply

Return to “Кактуси и сукуленти ”