Изгнил кактус

Всичко за отглеждането и проблемите на кактусите и сукулентите
Post Reply
admin
Site Admin

Изгнил кактус Цитат Здравейте! Имам следният проблем с любимия ми кактус: http://flowersnet.info/gallery/user_pic ... normal.jpg http://flowersnet.info/gallery/user_pic ... normal.jpg http://flowersnet.info/gallery/user_pic ... normal.jpg Преди около месец го пресадих, полях го веднъж и от няколко дни го забелязах, че започва да пожълтява и да се клати, докато днес направо си падна от саксията Дайте ми съвет, има ли начин да се спаси или е необратимо
admin
Site Admin

Re: Изгнил кактус Цитат Според мен трябва да изрежеш изгнилата част и да се опиташ да го вкорениш.
admin
Site Admin

Re: Изгнил кактус Цитат Според мен кактуса почти си е заминал и то положението е зле отдавна. Този бледожълт нездрав цвят е признак за дълго време прекарано на тъмно, вероятно и сухо; отгоре светлозеленото - опитал се е да расте, когато е получил вода, но пак му е била недостатъчна светлината и се е издължил; а накрая възможно е да му е станало и студено, та е изгубил корените и загнил в основата. Съветът ми е: най-добре си купи нов и го сложи на слънчево място, само че ако идва от по-тъмно, адаптацията към слънцето се прави постепенно, това е писано много пъти по темите.
admin
Site Admin

Re: Изгнил кактус Цитат Много благодаря за бързите отговори Сега изрязах загнилата част и го оставих да съхне, след седмица ще се опитам да го вкореня, дано стане. Просто ми е много скъп подарък и се надявам да го спася )
admin
Site Admin

Re: Изгнил кактус Цитат Здравейте. За да не отварям нова тема, да споделя и аз за моя кактус. Имам го от 3 години, а все толкова малък стои. Не знам от кой вид е, но ще се опитам да го опиша: кръгъл, на кръгли топчета расте, и цъфти с големи бели фунии. Е, моят май скоро няма да цъфне Дали е до почва, дали до място ... държа го на терасата, която е южна, а през зимата в стаята. Нещо не му харесва, та все "бебе" си стои.
admin
Site Admin

Re: Изгнил кактус Цитат Пробвай с тор за кактуси, явно нещо му липсва, щом не иска да расте.
admin
Site Admin

Re: Изгнил кактус Цитат Малък, малък, колко малък? Качи някоя снимка с нещо за сравнение на големината. Може да си е достигнал големината, а да не цъфти заради неправилен зимен режим.
admin
Site Admin

Re: Изгнил кактус Според мен трябва да изрежеш изгнилата част и да се опиташ да го вкорениш.
admin
Site Admin

Re: Изгнил кактус Според мен кактуса почти си е заминал и то положението е зле отдавна. Този бледожълт нездрав цвят е признак за дълго време прекарано на тъмно, вероятно и сухо; отгоре светлозеленото - опитал се е да расте, когато е получил вода, но пак му е била недостатъчна светлината и се е издължил; а накрая възможно е да му е станало и студено, та е изгубил корените и загнил в основата. Съветът ми е: най-добре си купи нов и го сложи на слънчево място, само че ако идва от по-тъмно, адаптацията към слънцето се прави постепенно, това е писано много пъти по темите.
admin
Site Admin

Re: Изгнил кактус Много благодаря за бързите отговори Сега изрязах загнилата част и го оставих да съхне, след седмица ще се опитам да го вкореня, дано стане. Просто ми е много скъп подарък и се надявам да го спася )
Post Reply

Return to “Кактуси и сукуленти ”