Проблем със семенничета?

Всичко за отглеждането и проблемите на кактусите и сукулентите
Post Reply
admin
Site Admin

Проблем със семенничета? Цитат Здравейте на всички Аз съм нова във форума и много ще се радвам да можем занапред да си обменяме информация и съвети! Сега преминавам към моя проблем:Преди известно време си засях кактусови семенца и след това ми изникнаха две от тях.Сега те са израснали до известна степен и са в застой /според мен/.Моля за съвет как да ги стимулирам да продължат да растат? Тези дни ще ги снимам и ще ги покажа за да можете по-добре да ме опътите?!?! ще се радвам,ако някой от вас ми отговори
admin
Site Admin

Re: Проблем със семенничета? Цитат В тази връзка и аз ще снимам моите, за да направим съпоставка. И моите от 10 месеца примерно не са мръднали хич. Зимата го пополивах веднъж месечно, а сега малко по-често.
admin
Site Admin

Re: Проблем със семенничета? Цитат Според мен е нормално зимата да са в застой. Сега е хубаво да започнете да ги торите според мен, за да се подсилят и да започнат да растат+да им осигурите допълнителна светлина, но нека и други си кажат мнението...
admin
Site Admin

Re: Проблем със семенничета? Цитат Моите си стоят на южния прозорец зад една завеска от край време. Така са хем на слънце, хем на шарена сянка
admin
Site Admin

Re: Проблем със семенничета? Цитат Хм, ще ги видиш сега как ще потръгнат и може да се наложи направо да ги изкараш на терасата като се постопли още малко. Аз моите всички тази година ще ги изкарам на откритата тераса.
admin
Site Admin

Re: Проблем със семенничета? Цитат Колко успяха да порастнат преди да спрат да растат? Имат ли вече оформени бодлички. По принцип когато са много малки семеначетата изискват коренно различни условия на отглеждане в сравнение с възрастните кактуси. Никакво пряко слънчево греене, и недопускане на пълно исъхване на почвата. Обичат да са на светло и на топличко с повишена въздушна влажност, и полусуха почва. При тези условия растат най-добре. Ако случайно допуснете почвата да исъхне напълно за повече от няколко дена семеначетата могат да изпаднат в стрес / колкото и неуместна да е тази дума за растение / и да спрат да растат. Това спиране може да продължи и година. Ако това е станало оставете семеначетата за десетина дена на по-хладно. След това ги пулверизирайте с топла вода и сложете кутийката в която са сяти в найлонова торбичка. Целта е да се създаде малък парников ефект. Сложете торбичката на светло и топло. Температурата в торбичката през деня трябва да достига 30 градуса, а вечер да пада до 23-25.Скоро семеначетата трябва да покажат признаци на растеж. Докато са малки не трябва да ги торите. Стигат им хранителните запаси складирани в семенцето. Излишъкът на хранителни вещества също води до стрес и спиране на растежа.
admin
Site Admin

Re: Проблем със семенничета? Цитат Не моите са съвсем дребни и нямат дори и наченки на бодли,но и не мърдат. Ще прикача и снимки, за да добиете представа.Предварително се извинявам,че снимките ми не са с много добро качество,но смятам че ще свършат работа.
admin
Site Admin

Re: Проблем със семенничета? Цитат ето и снимките: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=240950" onclick="window.open(this.href);return false; извинявам се за качеството,но засега по-добри няма
admin
Site Admin

Re: Проблем със семенничета? Цитат ne moje da se vijda snimka.. me iska parola ;)
admin
Site Admin

Re: Проблем със семенничета? Цитат премахнах паролата,сега трябва да ги виждаш
Post Reply

Return to “Кактуси и сукуленти ”