Какви са този борове

Всичко за отглеждането и проблемите на другите цветя
admin
Site Admin

Какви са този борове Често минавам през тези два бора и винаги се питам какъв вид са. Вижда се че са по различни. При търсене в интернет / спрямо броя на игличките и дължината им, вида на кората../ не мога да ги определя. Ако някой знае да пише. Надявам се и за други темата да е интересна и да има продължение. Ако тук не е подходящо, моля изтрийте я.Това е първия бор. Последна промяна от petrova149 на 07 яну 2014, 16:16, променено общо 3 пъти.
admin
Site Admin

Re: Какви са този борове Петрова, не е лошо снимка да сложиш, че днес съм си забравила кристалното кълбо
admin
Site Admin

Re: Какви са този борове Правя опити. Мисля че няма да стане за 10 минути. Ще се постарая това което кача да е прилично, в противен случай ще го изтрия
admin
Site Admin

Re: Какви са този борове А това е втория бор.
admin
Site Admin

Re: Какви са този борове Според мен е черен бор, ако съдя по дължината на игличките - първият. На белия бор са до 7 см. Вторият бор е петиглен. Най-вероятно е веймутов бор - Pinus strobus. Петиглена е и бялата мура, знам че се среща тук-там по високите части на Витоша, но иначе естественото и местонахождение е Пирин. Всъщност вторият петиглен ли е или си снимала два брахибласта - снопчета? Последна промяна от Alpina на 07 яну 2014, 16:24, променено общо 1 път.
admin
Site Admin

Re: Какви са този борове Снимката ми е подвеждаща, за което се извинявам. Игличките са 2 - на втория бор. Последна промяна от petrova149 на 07 яну 2014, 16:25, променено общо 1 път.
admin
Site Admin

Re: Какви са този борове Значи и двата са черни борове - Pinus nigra.
admin
Site Admin

Re: Какви са този борове Разбирам че по снимки е трудно да се определи, а и снимките не са много детайлни. Визуално са много различни, първия е с високо голо стъбло, игличките са 11.5см и клоните са чак горе, наподобяват италианските пинии, а на втория игличките са дълги 18см, клоните са много преплетени и лежат чак на земята.
admin
Site Admin

Re: Какви са този борове Допускам, че мога да греша Сега разгледах шишарките и си мисля, че може да е и черна мура (Pinus heldreichii). Но просто бяла мура и черна мура рядко се сади и рядко може да се види извън естествения им ареал. А колкото до разликите в короните - това е напълно възможно дори и от един вид да са. Довечера ще попитам мъжо - каквото той рече - това ще е А в парк ли растат тези дървета, и в кой град? Последна промяна от Alpina на 07 яну 2014, 16:40, променено общо 1 път.
admin
Site Admin

Re: Какви са този борове Да в градската градина на Кърджали
Post Reply

Return to “Други цветя ”