Към пълната версия
Подфорум за царицата на цветята
Добави отговор

ОБИЛНО ЦЪФТЯЩИ пролет-есен РОЗИ

15 Май 2013, 15:19

Може ли да ми препоръчате някои много обилно-цъфтящи сортове рози, както и от къде ги купувате?
По форумите и градините виждам много красиви ОБИЛНО цъфнали рози, но не искам нещо, което да ми цъфти 20 дни и после цяло лято.........само ШУМА.
Аромати не ме интересуват! Търся ефект: цяло лято непрекъснат и обилен цъфтеж /с много цвят/ храст.

Имам вече:
The Fairy:

Преди малко научих и за бялата роза сорт:
Iceberg:

Моля ви препоръчайте ми нещо, от което сте много доволни и дайте малко повече инфо за него.

Re: ОБИЛНО ЦЪФТЯЩИ пролет-есен РОЗИ

15 Май 2013, 18:24

viewtopic.php?p=474547#p474547 Sunset dreams Някой писа, че е аналог на Miracle, така и не разбрах на кой производител. Цъфти от ранна пролет до късна есен. Не е толкова нагъсто, колкото са на горните снимки, но за сметка на това изглежда доста ефектна. Но подозирам, че ти търсиш храстовидна, а тя е ... не знам как се казва, май чаен хибрид.

Etoile de Hollande е от Бритроза. Цъфти в момента и е обхванала цялата арка, но е за първа година и нямам представа за продължителността на цъфтежа.

Зад нея има една жълта, пак от там, която май изостана, защото отиде повече отзад и май не и достига слънце.
Golden Perfume и е името. Отстрани има цветове, но все още са малко. Може би ще е готина и ще трябва да я преместя за догодина.

15 Май 2013, 20:51

Така заден въпросът няма да получи много отговори. Непрекъснато цъфтящи рози няма. И на тях им трябва почивка за да наберат сили за повторен цъфтеж. През това време имат по някой и друг цвят, но не отговарят на предствата ти за храст покрит с цветове. През първата година на засаждане розите се вкореняват и имат по-слаб цъфтеж от заложените показатели на сорта. Няма да влизам в подробности от разнообразието на сортове. Едни от обилно цъфтящите сортове са на Тантау. После по селекции на обилен цъфтеж за мен са сортовете на Мейан и Кордес. Последно , но това само заради високите цени са Гийо, Масад, Делбард.
Розите се садят късна есен и ранна пролет. Тогава ги купуваме. Не бих те съветвала в момента да купуваш рози от нашите пазари заради бактериалния рак, който разнесоха Димови. Аз, в компанията на приятелки купуваме колективно рози от чужбина.Има много сайтове,които предлагат продажби през есента и пролетта, но аз предпочитам лицензираните разсадници с цени по джоба ни. Любимият ни "розов" продавач е Милан Топалович / лиценз на Мейан / http://www.topalovic.rs/ruze/cajevke Братя Топалович с лицнз на Тантау http://www.ruzeitopalovic.co.rs/?page=ruze и един поляк. Розите ни излизат по 7,50 лв., а качеството им е супер отлично. Разгледай и по другите форуми сайтовете от които поръчват, прочети темите за розите, харесай си сортове, направи си справка за тях в http://www.rosebook.ru/ , прочети и мненията под информацията за сорта. Така може да добиеш представа за розоманията , сортовете, видовете и да си избереш по твой вкус.

16 Май 2013, 13:24

И аз съм голям фен на Кордес (Айсбергът е негов всъщност). Човек може да си поръча директно от сайта му, ако не му се занивава с организирани поръчки. Всичко, що е на Кордес, го купувам без да се замисля, защото освен, че са красиви, сортовете му са изключително устойчиви на болести. От розите на Мейан като обилно цъфтяща препоръчвам Rimosa. Катереща, в патешко жълто, много интересен цвят, с леко накъдрени листенца.

18 Май 2013, 07:07

Аз пък миналата година останах доволна от Ashram на Тантау. Беше посадена миналата есен, пролетта и лятото даде 2 обилни вълни на цъфтеж с огромни цветове. Храстчето младо, високо около 50-60 см., с едни тънки клони, а удържаха големите цветове около 2 седмици. Другата роза, която пък постоянно имаше по някой цвят между вълните на цъфтеж е Ред ривър на Кордес. Червена мини роза, нещо от старите му селекции и не намирам инфо за нея никъде. Купих я случайно, но съм доволна и от нея. Сега са в пъпки и се надявам, че вече укрепнали ще имат още повече цвят.

20 Май 2013, 16:36

Благодаря ви момичета!
Еличка70, от 3-4 дни разглеждам Руския сайт, който си дала и от там си харесах няколко розички. Със сигурност ще си поръчам обаче 2 от розите на Кордес /благодаря Mileva/:

Iceberg - бялата

а тази снимка направо ми взе ума:

и

Angela, Kordes 1984

Сега като ги погледнах, вярно че и 2-те са Кордес

06 Юли 2013, 08:11

да продължа малко списъка

Jacqueline du Pre - много малка пауза при повторния цъфтеж, който е толкова обилен както и първия, и в същото време изкарва нови клони.
при мен е втори сезон, ще нараства още

Hyde Hall, на Остин - това нещо няма спиране, непрекъснато има стотици пъпки и цветове по храста
розовата
трета година е при мен, за пръв път прецъфтяха едновременно почти всички цветове, месец и нещо след първия цъфтеж, и сега е така, със стотици пъпки, някои вече се отвориха. стоя без цвят само 5 дни

Scepter'd Isle и Leonardo da Vinci - просто машини за цвят, и там няма паузи

06 Юли 2013, 10:22

Тези рози има ли ги в български разсадници или трябва да се поръчват от чужбина?

06 Юли 2013, 11:03

Пери написа:Тези рози има ли ги в български разсадници или трябва да се поръчват от чужбина?

Има, само че повечето ги продават под номера, а не имена /защото са без лиценз/. Аз се сдобих от този разсадник с Айсберг http://www.floralandbg.com/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=63. Снимките са от днес

Освен тази, имам и Супер Фейри оттам, но още не е цъфнала.

06 Юли 2013, 13:43

Пери написа:Тези рози има ли ги в български разсадници или трябва да се поръчват от чужбина?

Пери, тези не съм ги мяркала по нашите разсадници
може би някои да ги доставят вече в Миролюбово, трябва да се преглежда каталога им често
другаде не съм ги срещала под номера

дадох тях, щото темата е за непрекъснато цъфтящи рози, а те са такива

Ангелина, ми то някъде около 25-30 май ми приключи първия цъфтеж, сега вече тук и там според времето, ако хванат жегите пак ще изпаднат в кома

01 Сеп 2013, 16:09

Calico, на снимката с многото рози, на която е и Hyde Hall/розовата ти малко по-нагоре/, искам да те попитам ситната бяла роза как се казва и непреривно цъфтяща ли е? Много ми харесва. Прилича ми на Kent, но все пак ти ще кажеш. Разкажи ми малко повече за нея, моля те.

А сега към другите момичета:
Вече е есен и искам да си поръчам рози от този разсадник на ТОПАЛОВИЧ, който ми препоръча Еличка. Проблемът е, че до сега не съм го правила никога. Харесах си 4 вида рози от там всяка от които по 160 динара/това не знам колко пари са/. Имам си карта на ВИЗА с пари в нея. Искам да ви попитам:
- Ако сега ги поръчам/01.09.2013/, кога ще пристигнат?
- Не е ли още рано за поръчки?
- Кога се засаждат в земята?
- Как става плащането в сайта им?
- Английската версия не им работи, а на руската има само картинки. На сръбски лесно ли е да се плати с карта? И изобщо как става плащането?

Благодаря ви предварително!

08 Ное 2013, 22:37

не съм видяла въпроса, извинявай sylay
бялата роза с дребни цветчета е Guirlande d'Amour, мускусен хибрид http://www.rosebook.ru/roses/musk-hybrid/guirlande-damour/
като повечетно мускусни хибриди, зацъфтява малко по-късно, но цъфти обилно и непрекъснато прави нови клони на които цъфти. Големите жеги и много високи температури не се отразяват много добре
Добави отговор