Избор на басейн за двора

Всякакви идеи за градини, алпинеуми, декоративни езера, потоци, басейни и т. н.
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите
Get Adobe Flash player

Избор на басейн за двора

Мнениеот mileva » 05 Юли 2012, 12:30

Здравейте! Търсих, търсих, но не видях тема за басейните. А при по-голям двор рано или късно на всеки започва да му се върти идеята да се опне на шезлонг до някаква водичка. Това, оказва се, въобще не е недостъпен лукс. Има и ултраскъпи съоръжения, но има и евтини варианти, а някои мераклии могат и сами да си спретнат нещо непретенциозно. Събирам идеи за практичен, неголям и лесен за поддръжка басейн (бюджет - до 2000 лв.) Ако някой вече се е сдобил с тази благина, моля, споделете опит или по-скоро дайте съвет кои варианти да избягваме. За надуваем, например, се колебая, след като малкото ми коте с дребосъчните си лапички успя да спука уж "железния" басейн на съседите. Рекламираните на нашия сайт сглобяеми басейни ми изглеждат естетично само вградени, иначе ми приличат на котела на вещиците от "Макбет" и не ги ща насред градината. Да изкопаем басейна сами - ще трябва цяла строителна бригада, дето си разбира от тези работи, и мисля, че ще излезе три пъти по-скъпо и от най-скъпия сглобяем. Въобще - дайте съвет. Доволни ли сте от вашия басейн, какъв е или как го построихте, колко струва, лесно ли се поддържа и прочее.
  • 0

mileva
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 19 Мар 2010, 19:04

Re: Избор на басейн за двора

Мнениеот Alpina » 05 Юли 2012, 17:04

Имаш предвид басейн за къпане ли?
  • 1

Аватар
Alpina
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 17 Фев 2007, 10:33

Мнениеот elka_53 » 05 Юли 2012, 19:55

Исках да ти изпратя снимка на нашият басейн, но в момента не мога. От тези с надуваем пояс е. При спукване няма проблем, лепи се много лесно и сравнително трудно се пука. Не това е най-важното. Исках да ти покажа как сме го сложили в една дървена конструкция. Само като идея ти го казвам, а ти можеш да си я доизмислиш по-различна от нашата. Тези басейни които не ти харесват изглеждат чудесно напъхани в дървен басейн :D :D :D Ако не си ме разбралакажи, ще ти обясня по-подробно
  • 0

"По-умния винаги отстъпва.......Това обяснява господството на глупоста в света"
Аватар
elka_53
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 29 Окт 2008, 08:30

Мнениеот donkata » 06 Юли 2012, 10:45

elka_53 написа:как сме го сложили в една дървена конструкция.

Покажи снимка на тази конструкция. Много ми е интересно и искам да крада технологии.
Иначе ние сме така:

На двора
Избор на басейн за двора

На терасата
Избор на басейн за двора

Ама много стъпала до басейна и не е същото, затова сме сложили и корито.
Избор на басейн за двора
  • 1

Не съм мързелива, а енергоспестяваща.
Избор на басейн за двора Избор на басейн за двора Избор на басейн за двора Избор на басейн за двора
Аватар
donkata
Бонсай
Бонсай

Регистриран: 23 Фев 2010, 16:20

Мнениеот mileva » 06 Юли 2012, 15:22

Благодаря, че се отзовахте със съвети! Точно за басейн за къпане става въпрос. Но не детски, а за възрастни. Да си сложиш шезлонги край него и като те напече да се цамбурнеш вътре. И да има някакъв естетически вид все пак. Съсипвам се да направя градината красива, не искам просто една надуваема вана по средата. Басейнът ще бъде в центъра на немалка тревна площ; там ще има и шатра с масичка, с една дума - зона в двора за плаж и почивка. Покажете, който има снимки, как изглеждат вашите и кажете трудно ли се инсталират и горе-долу колко струват. Това с дървената облицовка доста ме заинтригува, ще чакам да я видя.
  • 0

mileva
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 19 Мар 2010, 19:04

Мнениеот NO CARRIER » 06 Юли 2012, 15:38

В Метро миналата година имаше някаква промоция на свестни басейни с диаметър 3 метра за около 150 лева. В комплекта влизаше помпа за надуване, водна помпа и стълбичка, ако не се лъжа.
  • 0

Аватар
NO CARRIER
Администратор
Администратор

Регистриран: 15 Яну 2009, 11:42

Мнениеот petiostoianov » 06 Юли 2012, 15:43

В началото на септември по традиция големите магазини правят разпродажби на такива басейни, цените са наполовина.
Но на кои му се чака до септември жегите са сега.

Избор на басейн за двора

Сестра ми имат такъв или подобен, това му е 3-4 година.
С малко фантазия и сръчност може да се сложи в някаква дървена конструкция и да изглежда по добре.
  • 0

Аватар
petiostoianov
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 23 Окт 2011, 19:49

Мнениеот denima75 » 06 Юли 2012, 15:51

Абсолютно същия е.Снимката е от миналото лято.
Избор на басейн за двора
  • 1

Аватар
denima75
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 06 Сеп 2011, 09:03

Мнениеот NO CARRIER » 06 Юли 2012, 16:53

http://www.metro.bg/pages/1102.aspx?0&m ... kd=10&pg=1 3.66м диаметър 137,50 лв.
  • 0

Аватар
NO CARRIER
Администратор
Администратор

Регистриран: 15 Яну 2009, 11:42

Мнениеот elka_53 » 06 Юли 2012, 18:24

Избор на басейн за двора
Само тази снимка открих
Представете си един 12-сетоъгълник. Гредите са 8х8х100 Пробити са с ф10 и са надянати през арматура ф8
Предстои още работа. Не е довършен. Ще го мислим още. Това е само идеята, всеки може да си го доизмисли различно.
Идеята ще е още по-лесна за осъществяване и измисляне ако басейна е като този от рекламата под поста ми. Дето струва почти 500лв. защото са му прави стените и няма надуваем пояс който трябва да се измисли как да се скрие.
  • 0

"По-умния винаги отстъпва.......Това обяснява господството на глупоста в света"
Аватар
elka_53
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 29 Окт 2008, 08:30

Мнениеот Nadejda Dobreva » 29 Юли 2014, 19:04

Това е най-големият басейн, който намерих и ти е за по-малко от половината на бюджета:

549 х 107 см

Горе има снимка на басейн, но не знам дали е на този или на по-малката му версия.

Мисля тази година и аз да украся двора, за щастие на цялото семейство, в августовските русенски жеги :nod:
  • 0

Nadejda Dobreva
Семенце
Семенце

Регистриран: 17 Фев 2011, 20:33

Назад към Градини и озеленяване