Стрептокарпуси

Подфорум за любителите на глоксинии и сентполии
admin
Site Admin

Стрептокарпуси Запалих се по това цвете. Знам всичко за него и вече имам три цвята - розов, цикламен и синьо-лилав. Някой да е виждал по магазините или в Ботаническата градина други цветове? Стои страхотно на барплота в кухнята и за разлика от теменужките цъфти по-дълго.
admin
Site Admin

Re: Стрептокарпус hrisi написа: Запалих се по това цвете. Знам всичко за него и вече имам три цвята - розов, цикламен и синьо-лилав. Някой да е виждал по магазините или в Ботаническата градина други цветове? Стои страхотно на барплота в кухнята и за разлика от теменужките цъфти по-дълго. Майка ми умира за това цвете и се опитва много време да си го захване. Незнам защо претърпява почти пълни неуспехи. Разни комшийки и приятелки на три пъти й дават готово растение, което е избило до старото. Засажда, то клюмва като препикано и седмици не може да се свести. Сега с триста зора закрепи двечки, но от зимата едвам едвам се е показало по едно мъъничко листенце. В същото време чета в нета колко лесно се размножава от листо, даже листото нарязано на филийки и се вкоренява всяко парченце. Чудя се какво тя не прави както трябва, защото все пак си е печена цветарка, има много да я гоня и няма да я стигна.
admin
Site Admin

Просто има цветя които не ни обичат,колкото и ние да ги харесваме.При мен това са бегониите,не виреят и това си е
admin
Site Admin

Аз успешно се справям с три вида. Сега си поръчах четвърти, но ще е след седмица. В гугъла на изображения излизат такива красоти, но у нас не се продават. Затова питах, че скоро не съм ходила в Ботаническата. Там сигурно има повече видове.
admin
Site Admin

golden написа: Запалих се по това цвете. Кажете какви видове/ цветове сте виждали по магазините? Някакви цени? Сега предлага ли се? Освен това някой да е виждал да се продават : Sinningia Alsobia Радвам се, че и ти се зарази от мойта болест. Стрептокарпусът почти не се внася в България. Тази година имаше внос само два пъти. Успях да купя само една саксия - тъмнолилаво с жълто око. В София има една жена, която отглежда само един цвят - много наситено цикламено и която изпраща по пощата екзотични цветя. Координатите и са:8551345 и 0898285504 -Цвета. Много мила и компетентна жена. Иначе съм преровила чуждите сайтове и съм влюбена в това цвете. В Ботаническата на БАН има лилаво и червено.На Флората никога няма. В Русия и по света продават семена и аз много искам да намеря. Виж в гугъла на стрептокарпус. Излизат руски сайтове, които ме зашеметиха. Продават над 140 вида стрептокарпуси по около 2-3 евро. А ние - нищо,едно ГОЛЯМО НИЩО. Това е горе-долу положението, Голден. Ако мога да съм ти полезна с нещо, пиши.
admin
Site Admin

Могат да ми изпратят стрептокарпус по пощата от Америка,но е крехко растение и мисля ,че ще загине докато дойде. Ще потърся семена и ще пиша ,ако открия нещо интересно. Има много красиви хибриди. Като влезем в Евросъюза ще е по-лесно, защото има английски и немски фирми, които се заминават само с отглеждането на стрептокарпус и теменужки и които доставят без проблем.
admin
Site Admin

В ebay намерих микс 15 броя семена за 3$ и доставката е 2.5$
admin
Site Admin

Не знам как става, но много бих искала да поръчам или да платя, ако ти можеш да го направиш.
admin
Site Admin

Не се притеснявай .Ще видя какво мога да направя по въпроса и ще пиша. Сега издирвам да видя дали няма да намеря по-добро предложение . Така или иначе няма да останем без семена
admin
Site Admin

Ще чакам с нетърпение. Ако отида до Ботаническата, ще купя червен. Ще видя и на Флората за семена, но съм сигурна, че няма да има. Българските вносители на семена ги "претръшках". Не внасят. Една собственичка на цветарски магазин, която общува с холандски вносител на цветя ми обеща при първа пратка да ми звъни. Така, че и аз работя сериозно по въпроса, но за семена разчитам на теб.
Post Reply

Return to “Геснериеви”