саксия

Грижи за цветята - почви, семена, торене, препарати, поливане и инструменти
admin
Site Admin

Искаш да кажеш, че 4 различни растения могат да се засадят от страни? + Отгоре? Нямаш ли снимчица - стана ми много интересно, но май не разбирам каква точно е саксията
admin
Site Admin

саксия Точна такава е но нямам снимка и не мога да Ви я покажа.В нея могат да се насадят различни цветя но не знам какви, за това Ви моля за съвет.
admin
Site Admin

Последно уточнение: вътрешността на саксията на отделни отделения ли е (5?) или пространството е общо, а само отворите са няколко? На какво място мислиш да я държиш - какво изложение, близо ли ще е до прозорец? Каква температура (приблизително)?
admin
Site Admin

Аз се сещам за каква саксия става дума, обаче единственото, което ми хрумва е, че такава саксия е подходяща за двор/градина, за да има светлина за всичките растения в 4-те отвора. Иначе ако се върти(на прозорец) цветята в два от отворите ще получават повече светлина, пък после малко светлина. Друго решение е от едната страна да се засадят растения за сянка/полусянка, а от другата страна както и основното цвете в централния отвор да са за светло изложение. А какви цветя съжителстват една саксия, някой друг да сподели опит Иначе саксията е много хубава и интересна
admin
Site Admin

мъни написа: Последно уточнение: вътрешността на саксията на отделни отделения ли е (5?) или пространството е общо, а само отворите са няколко? На какво място мислиш да я държиш - какво изложение, близо ли ще е до прозорец? Каква температура (приблизително)? Пространството е общо, ще я държа на източно изложение, няма да е до прозорец ще бъде в двора върху дървен пън.
admin
Site Admin

Re: саксия anetan написа: саксията е с четири странични отвора и от керамика /негледжосана/ Това мога да ти го препоръчам повече за градината. За стайните не е много подходяща. Сложи по-нискорастящи растения в нея - сега например е добре да сложиш теменужки... ... може и парички... има и други варианти - от едната страна може да сложиш и нещо влачещо...
admin
Site Admin

Въпросните саксии се използват за засаждане на подправки за кухнята. Във всеки отвор се сади различна подправка - мента, мащерка, риган, джоджен, босилек и др. Много ефектна украса за кухня, но ако се готви често, не виждам една саксия докъде ще стигне. Нещо такова ли е?
admin
Site Admin

Ето моята идея за такава саксия http://www.snimka.bg/album.php?album_id=41823&photo=57 Аз съм сложила подправки/майоран,мащерка,мента,седефче,босилек/. Наистина трябва да се върти защото в едната ми дупка подправката не можа да изкара дълго защото е в сянка.
admin
Site Admin

re Благодаря Ви за съветите, аз искам да засадя цветя, а не подправки. Ще я държа на двора на източно изложение.
admin
Site Admin

anaid, страхотна ти е саксията! anetan, освен никостеблени цветя, можеш да засадиш и ягодки.
Post Reply

Return to “Техники и материали”