Сентполия

Подфорум за любителите на глоксинии и сентполии
admin
Site Admin

Какви противозачатични бе хора?!? Аз защо не го знам това?
admin
Site Admin

мъни написа: Какви противозачатични бе хора?!? Аз защо не го знам това? Мъни, чети Това , Това и Това
admin
Site Admin

IONbonbon написа: Когато бях малка имах много и освен да ги поливам и пресаждам друго не правех, а бяха страхотни.[/color] Повтарям се, ама по тоя повод как да не възкликне човек: "Баба ти все гравистат е слагала на теменужките да цъфтят..."
admin
Site Admin

Благодарско!
admin
Site Admin

Преди време бях се "оплакала" на Галчо, че теменужките ми не цъфтят. Споделих с нея, че не ги торя и тя остана много учудена. Това ме наведе на мисълта, че проблемът не е в теменужките, а в мен. И взех мерки: ето го и резултатът! http://community.webshots.com/photo/549 ... 7985FrfYZW http://community.webshots.com/photo/549 ... 7985Brdpad
admin
Site Admin

Можело значи Поздравления
admin
Site Admin

Роси, Браво!!! За какво торене споменаваш - с универсална тор или специално за цъфтящи?
admin
Site Admin

Maia написа: Роси, Браво!!! За какво торене споменаваш - с универсална тор или специално за цъфтящи? Мерси! В началото, преди 2 месеца може би... - с каквото имах. Казах си "По-добре с нещо, отколкото с нищо!" После взех кристалон-за образуване на пъпки - и с него. А сега, след като цъфтят - с тор за цъфтящи /донесоха ми го и нямам никакво инфо какво е точно, само знам, че е нещо вносно, но "било доста добро"/
admin
Site Admin

Бихте ли ми казали къде ги държите теменужките. Защото аз след като ги посадих ги сложих на източен прозорец и листата им покафеняха. Четох доста от отва, което пишеше от материала от фпланет и разбрах пък, че ако не са на светло няма да цъфтят или поне не толкова обилно. Дайте съвет.
admin
Site Admin

IONbonbon написа: Бихте ли ми казали къде ги държите теменужките. Защото аз след като ги посадих ги сложих на източен прозорец и листата им покафеняха. Четох доста от отва, което пишеше от материала от фпланет и разбрах пък, че ако не са на светло няма да цъфтят или поне не толкова обилно. Дайте съвет. В офиса, теменужките са на южен прозорец и се скъсват да цъфтят. Тези, които виждаш на снимката са на перваз на прозорец със североизточно изложение. Те цъфтяха няколко години, но изведнъж преди около 6 месеца позамряха... и тогава споделих с Галчо, че не цъфтят. А дали не им пръскаш листата, за да имат петна, или ги преполиваш?
Post Reply

Return to “Геснериеви”