Сентполия

Подфорум за любителите на глоксинии и сентполии
admin
Site Admin

Сентполия Подариха ми една цъфнала африканска теменужка. Страхотна е. Казаха ми, че продавачката им казала, че трябва да я поливам докато прецъфти и тогава да я пресадя в друга саксия с по-хубава пръст, защото сега май е в торф. Наистина ли не се пресаждат докато цъфтят?
admin
Site Admin

Като се има предвид, че цъфти непрекъснато ха да видим какъв съвет ще ти дадат. И по-важното с какви противозачатъчни да я храниш?
admin
Site Admin

bimbargo написа: Като се има предвид, че цъфти непрекъснато ха да видим какъв съвет ще ти дадат. И по-важното с какви противозачатъчни да я храниш? Да това за противозачатъчните го знам. Едни ми казват всеки месец по едно хапче да слагам в почвата, а други на три месеца по едно счукано хапче във вода. и да го изсипя в почвата. Когато бях малка имах много и освен да ги поливам и пресаждам друго не правех, а бяха страхотни.
admin
Site Admin

Аз пресаждам веднага след покупката,нищо й няма,преди време си купих пъстролистна,пресадих същия ден и до сега не е спряла да цъфти.Що се отнася до хапчетата,аз бучвам по едно на 3 месеца.
admin
Site Admin

al.yank написа: Аз пресаждам веднага след покупката,нищо й няма. Не само за сенполията, ми за всичко правя така. Торфеният субстратт, в който обикновено се продават цветята, в 99% от случаите не е подходящият за тях. Никога не се съобразявам дали цъфтят в момента. От поне 3 години практикувам така.
admin
Site Admin

Какви противозачатични бе хора?!? Аз защо не го знам това?
admin
Site Admin

мъни написа: Какви противозачатични бе хора?!? Аз защо не го знам това? Мъни, чети Това , Това и Това
admin
Site Admin

IONbonbon написа: Когато бях малка имах много и освен да ги поливам и пресаждам друго не правех, а бяха страхотни.[/color] Повтарям се, ама по тоя повод как да не възкликне човек: "Баба ти все гравистат е слагала на теменужките да цъфтят..."
admin
Site Admin

Благодарско!
admin
Site Admin

Преди време бях се "оплакала" на Галчо, че теменужките ми не цъфтят. Споделих с нея, че не ги торя и тя остана много учудена. Това ме наведе на мисълта, че проблемът не е в теменужките, а в мен. И взех мерки: ето го и резултатът! http://community.webshots.com/photo/549 ... 7985FrfYZW http://community.webshots.com/photo/549 ... 7985Brdpad
Post Reply

Return to “Геснериеви”