Полезни съвети

Грижи за цветята - почви, семена, торене, препарати, поливане и инструменти
admin
Site Admin

Преди малко ме светнаха, че листът (на сенполията) се реже на половина (, т.е. му се маха връхната част), за да се намали изпарението... Последна промяна от Мъни на 06 юли 2006, 14:14, променено общо 1 път.
admin
Site Admin

Никога не съм рязала листото на сенполията. Слагам ги в малка чашка покрита с алуминиево фолио. Набучвам листата на фолиото като гледам дръжките да са долу горе с еднаква дължина и едва да допират водата. Е, все ще се случи някое да изгние, но 90% пускат коренчета. После направо засаждам в саксийката която съм им отредила. Това е!
admin
Site Admin

Давам отчет: натопих в чашки с мъъъничко водичка в тях: три листа от глоксиния, две от стрептокарпус и пет-шест от сенполии. Сто процента успеваемост, всички до едно пуснаха коренчета. Утре ги давам на мама да си ги сади.
admin
Site Admin

Ще се върна към първоизточника на темата - статията. Не одобрявам тия класации на цветя за начинаещи и опитни. Това само стряска начинаещите цветари. Моя скромен съвет към тях е: Ако искате да отгледате едно цвете, смело напред. С каквото и да се захванете съветите на напредналите ще ви помагат/или не/. При всички случаи ще допуснете своите грешки и ще имате своите успехи. Затова и Иво _Влади винаги дава приоритет на собствения опит и усет в отглеждането на цветя. Казвам го защото аз успешно отглеждам "капризни" цветя и уморих доста "лесни"
admin
Site Admin

Mori_a написа: Ще се върна към първоизточника на темата - статията. Не одобрявам тия класации на цветя за начинаещи и опитни. Това само стряска начинаещите цветари. Моя скромен съвет към тях е: Ако искате да отгледате едно цвете, смело напред. С каквото и да се захванете съветите на напредналите ще ви помагат/или не/. При всички случаи ще допуснете своите грешки и ще имате своите успехи. Затова и Иво _Влади винаги дава приоритет на собствения опит и усет в отглеждането на цветя. Казвам го защото аз успешно отглеждам "капризни" цветя и уморих доста "лесни" Много си права! Аз тази класация я разбирам по-скоро като "колко внимание да им обръщаме". Когато си следиш цветята редовно и им знаеш изискванията в какво се изразява "каприза"?
admin
Site Admin

Няма май лесни или трудни. Всички казват, че спатифилума е много лесно за отглеждане цвете, а аз безуспешно се боря с 2 вече 2 години.
admin
Site Admin

пОЛЕЗНИ СЪВЕТИ Знам,че не е за тук,ьмь к"во да правя като забравих къде!!???Та бих те ли ми казали как да ползвам униторта КРИСТАЛОН.Никога не съм ползвала?А и за кои цветя ,ако може?Мнооооого извинете и благодаря!!!
admin
Site Admin

Цветолюбке, целувай ръка и да сядай да четеш! http://www.fplanet.org/forum/viewtopic.php?t=1589. http://www.fplanet.org/forum/viewtopic. ... &start=150
admin
Site Admin

полезни съвети Мнооооого ,много благодаря на лПетуния!!!!!Абе,защо толкова си ме надценила?!Та аз съм един нервак .....не ти е работа?!А пък съм и мързеланка?Мислех си -питам казват ми точна доза вода ,кристалон и готово!Пък то трябва да чета!?Благодарности ,благодарности!!!Всичко беше "вокруг шутки"
admin
Site Admin

Чети, чети, да се ограмотиш! Не, че аз като четох, кой знае колко поумнях, ама...
Post Reply

Return to “Техники и материали”