Полезни съвети

Грижи за цветята - почви, семена, торене, препарати, поливане и инструменти
admin
Site Admin

Полезни съвети Попаднах на това и намерих доста неща, които може би биха били интересни http://www.zeleno.bg/?action=view&docid=100&catid=127
admin
Site Admin

По китките, които имам и като гледам списъците, май съм скокнала при опитните градинари и съм прескочила начинаещите. От утре вече ще обикалям цветарските магазини с лупа. Тъй де, да вдъхвам респект у продавачките. Няма да ме правят на балама, я! Мерси за интересната статия.
admin
Site Admin

Хе-хе, и аз съм от опитните май
admin
Site Admin

Ти си! Доказано! Но аз не бях, преди няколко години като си купих книгата и погледнах, че съм се хвърлила на трудни растения. И сега не съм кой знае колко по-напред, но знам до къде ми стигат силите. Или поне мисля, че знам
admin
Site Admin

Моля ви, дайте ми съвет как по-успешно да вкореня листенца от: сенполия /тя ми е най-малко проблемна/, стрептокарпус и глоксиния - от тях като натопих листата, омекнаха и увиснаха, не знам дали ще пуснат изобщо някакви корнчета или ще изгният. Кажете вие как действате
admin
Site Admin

Тити, някъде май бях чела , че не ги харесваш ?! Ами аз дирекно ги бучвам в пръстта, поливам и чакам....Винаги се получава, пробвала съм и във вода, но тогава или изгниват или като пуснат корени и ги засадя не ми се хващат , незнам защо , но това е моя опит !!!
admin
Site Admin

В "За вкореняването във вода" разискваме същия проблем.
admin
Site Admin

Сенполиите ги вкоренявам като засаждам листенца направо в малки чашки за кафе в лека торфена почва и им правя мини-парник от найлонов плик. Досега не са ми изгнивали, но трябва да се проветряват от време на време. Става по-бързо отколкото да чакам първо да пуснат корени във вода, а после да минат адаптация в субстрата. Средно до 1,5 месеца се появяват нови листа. За да не гният листата на сенполиите и глоксиниите във вода, слагам малко медицински въглен за дезинфекция.
admin
Site Admin

fafa написа: Тити, някъде май бях чела , че не ги харесваш ?! Ами аз дирекно ги бучвам в пръстта, поливам и чакам....Винаги се получава, пробвала съм и във вода, но тогава или изгниват или като пуснат корени и ги засадя не ми се хващат , незнам защо , но това е моя опит !!! аз продължавам да не ги харесвам, но нали съм с меко сърце и като ми дават, не мога да отказвам. Та реших да ги прихвана за майка ми, която пък е луда точно по тоя вид цъфтящи, ама не съм сигурна дали ще успея
admin
Site Admin

Аз вкоренявам теменужките във вода. Даже като ме мързи да пресаждам те горките се мъчат и във водата пускат мънички бебета към листото.
Post Reply

Return to “Техники и материали”