Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г.

Подфорум за любителите на глоксинии и сентполии
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. Аз пък си припаднах точно по фаворита на Цани - Heavenly Girl. Страхотна розетка!
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. tzani, благодаря ти за споделеното и за разказа. Много интересно, красиво. Браво на организатори, било е незабравимо преживяване. Интересно ми е да споделиш на такива изложби има ли отделен щанд за продажба, или е единствено и само изложба?
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. Съжалявам,че не успях да се включа по-рано,но трябваше да се отдели нужното внимане на изоставените ни колекции! С думи не може да се опише красотата, на уникалните Геснериеви които видяхме на живо.Преживяването от видяното е неописуемо,трябва всеки един любител да види лично с очите си такава изложба.Отношението на румънските изложители към нас гостите,бе много специално, бяха много щастливи от нашата среща.А ние още повече,че ни бе предоставена тази възможност! Еуфорията от преживяното, все още е около мен! Mileto, отделен щанд за продажба нямаше,при всеки колекционер имаше растения които се продават, детки или ако решиш листенца от даден сорт можеш да си купиш.
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. Дани, това, което съм качила в албума са всичките ми снимки от изложбата. Mileto, освен, че се продаваха големи розетки, детки, листа и вкоренени листа, организаторите на изложбата предварително си бяха напечатали листчета с информация как трябва да се отглеждат растенията (светлина, почва, температура, подхранване и т.н.), което според мен беше особено ценно за хора, които по принцип не са отглеждали такива растения. Отделно всяка детка, която не цъфти се продаваше със снимка на сорта. Ето как изглеждаха: Когато попитах Диана защо си продават розетките от изложбата, тя ми обясни, че се продават само тези розетки от които имат заделени листа и че трябва да се направи място за новите сортове, които са си купили и които никак не са малко. Интересно беше да науча и какво се случва с непродадените, но присъствали на изложбата розетки. Диана разказа, че след изложбата растенията се прибират, премахват се абсолютно всички цветоноси (за да не изтощават повече разетките) и растенията се обработват три пъти последователно през интервал от 4-5 дни с акарициди и инсектициди, изолирани от другите растения, които не са били изнасяни. След това абсолютно всички растения се пресаждат в нова почва и след един месец, ако няма външни признаци на болести и вредители, се връщат обратно при колекцията.
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. Цани,благодаря за страхотния репортаж но събититето!!Страхотни красоти показа!А вие донесохте ли си някакви красоти от там??
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. dinevata, радвам се, че репортажът ти е харесал. Да, естествено имаше прелестни сортове, които ги няма в България, но от сентполиите си тръгнахме с листа от по четири, пет сорта и с по две детки (аз с четири детки, защото другите две исках за подарък). Един от сортовете, от които помолих за листо беше Bold party girl, тъй като с тази сентполия точно имам стари сметки за разчистване. Другият сорт, на който нямаше как да устоя беше Rob's Pewter Bells и разбира се Island rose. Част от детките, пред които се предадох без никакъв бой бяха на химерата Victorian flirt и на един неин невъобразимо красив спорт. Румънските колекционери бяха изключително любезни да посегнат да откъснат и да ни дадат всяко растение, по което припадахме, но в крайна сметка ние сме гости, още повече официално поканени и то не на пазар, а като жури на тези прекрасни растения. Съвсем друго щеше да бъде ако ни бяха позволили да си заплатим растенията, които искахме. Ето тогава вече щяхме да се приберем със свърбагаж
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. Леле,tzani.аз чак сега разбирам,че си била в журито,представях си как си се върнала у дома със..абе с много новозакупени красотища
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. Много красота, много нещо. Голямо благодаря за "разходката".
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. Сега е моментът да благодаря на Цани за безценните подаръци, които получих от нея - превъзходната и мечтана от мен химера Victorian Flirt и миньончето с къдрави листа Goldy Locks, което даже има и пъпки.Това е голям жест, защото тя няма тези два сорта. Благодаря!
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. Благодаря ти за виртуалната разходка из това прекрасно царство на сентполиите,Цани!!Цяла сутрин гледам снимките и въздишам-красота,красота и пак красота !!!!Очарована съм !
Post Reply

Return to “Геснериеви”