Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г.

Подфорум за любителите на глоксинии и сентполии
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. Красотища!Наистина съм без думи!Видях неща,които определено ще сънувам
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. На изложбата бяха показани общо 500 растения от 5 колекции. Освен сентполии (стандартни, полуминиатюрни, миниатюрни и трейлъри), румънският клуб представи еписции, стрептокарпуси, синингии, миниатюрни и микроминиатюрни синингии, глоксинии и колерии. Особено впечатляващи бяха миниатюрните и полуминиатюрни сентполии, в по-голямата си част селекция на R.Robinson, а химерата Yukako предизвика истински фурор. За първи път румънските колекционери организираха конкурс за най-красиво растение стрептокарпус, минисинингия и еписция, както и за сентполия в категориите: стандартни, стандартни пъстролистни, мини, полумини и трейлъри. В състава на журито имаше представители на Геоложкия музей, както и колекционери от България и от Молдова. Ето снимки на някои от растенията победители:
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. Стрептокарпуса ме грабна.
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. Да, действително стрептокарпусът е много красив. Казва се Eve и специално за него нямах никакви колебания.
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. Майчице!!! Без дъх останах!!! Благодаря ти че ни ги показа Цани!!!
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. Цани, а еписцията-победител не разбрах каква е?
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. Впечатляващо събитие, браво на румънките! Моят фаворит е: , но също химерата Yukako и еписцията Изумрудный бархат. Интересни са ми критериите, по които журито оценява растенията, както и фазите, през които минава едно растение, за да се подготви за изложба.
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. Боре, еписцията е Изумрудный бархат, табелката с името леко се е обърнала и не може да се прочете. Хриси, от това, което съм чела, AVSA има много строги критерии и цяло ръководство за оценяване на сентполиите. Най-общо казано там се преценява симетрията на розетката като цяло, съотношението на цветовете спрямо разетката (трябва да съществува хармония между количеството листа и цветове), разположението на листата (те трябва да са разположени хоризонтално, на една линия и всеки ред листа да покрива част от следващия), дали всички цветове на цветоносите са отворени докрай и т.н. Членовете на журито дават определено количество точки за всеки от критериите и накрая ги сумират. На изложбата в Румъния ние не сме се ръководили от такива строги критерии, преценката беше главно за симетрия и красота на растението като цяло. В отделните категории всеки член на журито вземаше по едно, най-много две растения, които му харесваха и ги носеше на една маса. После обсъждахме избраните растения и с мнозинство се решаваше кое да бъде на първо, второ и съответно на трето място. При еписциите и минисинингиите оставих нещата изцяло в ръцете на Роси, тъй като прецених, че там тя има доста повече опит от мен, още повече, че малко преди официалното откриване на изложбата зоркото й око вече беше забелязало неволно разменени етикети с имената при тях.
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. tzani, благодаря и от мен, че ни показа тези красоти!
admin
Site Admin

Re: Изложба на геснериеви в Букурещ - юни 2011г. tzani, благодаря за споделените красоти! Наистина са невероятни дори на снимка, а само мога да предполагам какво удоволствие е да видиш всичко това на живо. С нетърпение очаквам подробен разказ . Сред огромното разнообразие от цветове и форми Rebel's Rose Bud и Rob's Pewter Bells веднага ми привлякоха вниманието (изпълних се с мъничко гордост, че са сред отличените растения ), а преди време бях попаднала на снимка от Интернет на химерата Yukako и оттогава ми е първенец в "Искам този сорт"-списъка . А имаш ли снимка с по-едър план на Senk's Neverland Dream-поразително прилича на една моя сентполийка (не помня откъде съм взела листенцето ).
Post Reply

Return to “Геснериеви”