Кой какви геснериеви гледа - база данни.

Подфорум за любителите на глоксинии и сентполии
admin
Site Admin

Кой какви геснериеви гледа - база данни. Тук можете да приложите списък на притежаваните от вас геснериеви. Списъкът може да бъде опресняван при всяка промяна на статуквото. Също тук, в случай на творчески спад у автора, ще пускаме конкурси за имена на новополучени сортове сентполии. Целта е да не се повтарят имена, нито да се получават недоразумения от сорта на "витяз в тигровой шкуре". Базата може да се използва също за шиткане, менкане и крънкане, но това трябва да става в съответните Теми
admin
Site Admin

Re: Кой какви геснериеви гледа - база данни. Е, тази тема може да успее да победи вродения ми мързел и да ме накара да си направя списък
admin
Site Admin

Re: Кой какви геснериеви гледа - база данни. Само като вид растение ли или и сортовете да се пишат?
admin
Site Admin

Re: Кой какви геснериеви гледа - база данни. И сортовете
admin
Site Admin

Re: Кой какви геснериеви гледа - база данни. междувпрочем аз имам колумнея
admin
Site Admin

Re: Кой какви геснериеви гледа - база данни. маргаритка написа: междувпрочем аз имам колумнея Каква?
admin
Site Admin

Re: Кой какви геснериеви гледа - база данни. Червена, цяла, имам и клонче жълта, ама още е в реанимацията Може да се каже и че имам листо от "витяза в тигровата шкуре" , засега се държи учудващо прилично
admin
Site Admin

Re: Кой какви геснериеви гледа - база данни. това е добра идея- нека някои да опише своите видове, после и аз ще се включа. Трябва ли да има табличка или просто списък?
admin
Site Admin

Re: Кой какви геснериеви гледа - база данни. Наистина, ако има таблица с графи за инфото, която всеки да може да допълва ще е най-добре и няма да има нужда от допълнителна обработка.
admin
Site Admin

Re: Кой какви геснериеви гледа - база данни. Аз започнах да си оформям списъка като таблица (професионална деформация, какво да се прави ), с графи за трейлъри, стандарти, мини- и полуминисортове, отметка дали имам вкоренено или невкоренено листенце, детка или възрастно растение, мъничка снимка за подсещане как изглежда сорта и за собствена информация - от кого съм взела листото или растението Исках да има и кратко описание на сорта, но таблицата става прекалено обемна. маргаритка написа: Може да се каже и че имам листо от "витяза в тигровата шкуре" , засега се държи учудващо прилично Ти накрая всичко ще си признаеш май, доброволно и без бой
Post Reply

Return to “Геснериеви”