Съхне лимона

Всичко за отглеждането и проблемите на другите цветя
admin
Site Admin

Съхне лимона Здравейте имам голям лимон от доста време. Сега ми съхне, като първо му опадаха листата, после почна да избива, но малко след покарване ластара и изсъхва по средата, това продължава вече 2 месеца и все мислех след като се затопли и напече, ще тръгне и ще спре да изсъхва, но уви, почнаха и с клоните да се случва, като изсъхват по средата без значение че на върха има развити пъпки които видимо са добре. Корените са добре. Няма гнило, нито паразити в пръстта. (поне в 1/4 от саксията където ровех) Видимо загива , но какво заболяване може да е това. Имам и малко лимонче (което си купих след като виждам на къде отива другия) и се притеснявам да не пострада по някакъв начин и то.
admin
Site Admin

Re: Съхне лимона Изнеси го навън , надупи цялата саксия , смени почвата , очисти му старите корени и поорежи клонака. Пиша поорязване , защото нямам идея как е подстригван досега, но може да се налага и сериозна резитба .Ако ще става нещо от него , ще ти избие нови и млади филизи от дъртите клони. Идея нямам какво може да му има , но аз така бих направила. Поднови го изцяло , една година ще минеш без домашни лимони , но ще запазиш дръвчето.
admin
Site Admin

Re: Съхне лимона Преполиване, сух въздух и липса на желязо - това са по моите наблюдения за окапването на листата на цитрусите през зимата. Към съветите от постинга на Добис добавям и следното: сложи навън цитруса на най-слънчевото място, надявам се то топлината да избие клончета,а е добре да му сложиш малко тор за цитруси или зелен камък.
admin
Site Admin

Re: Съхне лимона Пресади лимона в малко по голяма саксия, смени пръстта с по-хранителна, изкарай го навън, подрежи клонките и оформи хубава корона. Полей обилно след пресаждането, а след това едва когато пръстта позасъхне. Изпълниш ли това лимона ще се оправи
Post Reply

Return to “Други цветя ”