Прищипване

Грижи за цветята - почви, семена, торене, препарати, поливане и инструменти
admin
Site Admin

Прищипване Отдавна се каня да ви питам, как става тази работа с прищипването, защото си мисля да я приложа на Адениума Нещо спря да расте и се надявам да се разклони. А дали е сега времето....
admin
Site Admin

Re: Прищипване nikol написа: Отдавна се каня да ви питам, как става тази работа с прищипването, защото си мисля да я приложа на Адениума Нещо спря да расте и се надявам да се разклони. А дали е сега времето.... По принцип прищипването може да го правиш по всяко време... Но щом не расте има някаква друга причина... в най добрия случай си е взело почивка
admin
Site Admin

Re: Прищипване sand wedge написа: Но щом не расте има някаква друга причина... в най добрия случай си е взело почивка Ще му дам аз една почивка не стига, че почива цяла година и накрая даде цвят само едното разклонение А каква друга причина може да има? Осигурила съм му най-слънчевото място Исках да попитам за самия начин на прищипването ? С ръка ли се прави, къде точно се "щипе" и маже ли се с нещо след това ?
admin
Site Admin

Re: Прищипване nikol написа: sand wedge написа: Но щом не расте има някаква друга причина... в най добрия случай си е взело почивка Ще му дам аз една почивка не стига, че почива цяла година и накрая даде цвят само едното разклонение А каква друга причина може да има? Осигурила съм му най-слънчевото място Исках да попитам за самия начин на прищипването ? С ръка ли се прави, къде точно се "щипе" и маже ли се с нещо след това ? Да ти кажа адениум не съм гледал, но при всичките растения принципът е общ - прищипва се над пъпки, от които да се оформят разклоненията... Ако раната е голяма, може да я замажеш с нещо... има овощарски замазки, но може да ползваш и други подръчни материали - боя, лак, восък, лой ... - баща ми като присажда дръвчета ги маже с кал
admin
Site Admin

Аз рязах от моя адениум след цъфтежа, за да пробвам да вкореня клончетата. Посипах със стрити дървени въглища. Във всички случаи при адениума трябва да приложиш нещо антисептично.
admin
Site Admin

Сега аз като по-неразбираща да питам,прищипване и подрязване две различни неща ли са?
admin
Site Admin

deddi написа: Сега аз като по-неразбираща да питам,прищипване и подрязване две различни неща ли са? Подрязването по принцип предполага, че се режат по-дебели части от растението с ножица или ножче... а прищипването е за по-млади и тънки части и може да се прави и ръчно...
admin
Site Admin

sand wedge написа: deddi написа: Сега аз като по-неразбираща да питам,прищипване и подрязване две различни неща ли са? Подрязването по принцип предполага, че се режат по-дебели части от растението с ножица или ножче... а прищипването е за по-млади и тънки части и може да се прави и ръчно... Ясно,сега разбрах.Благодаря ти!
admin
Site Admin

Mori_a написа: Аз рязах от моя адениум след цъфтежа, за да пробвам да вкореня клончетата. Посипах със стрити дървени въглища. Във всички случаи при адениума трябва да приложиш нещо антисептично. И аз рязах,но май няма да имам успех с вкореняването.Изглеждат изсъхнали и двете клончета.При теб получи ли се?
admin
Site Admin

Рано е д се каже. Още не са загинали, така че все още имам надежда.
Post Reply

Return to “Техники и материали”